ישראל: אין הפסקת אש, יש מגעים

בירושלים דוחים את הדיווחים בכלי תקשורת ערביים על גיבוש טיוטה ראשונית של הסכם הפסקת אש שעשוי להיכנס לתוקף עוד הלילה, אך אומרים כי ישנם מגעים בניסיון להביא רגיעה. נשיא מצרים מורסי: יש אינדיקציות להפסקת אש בקרוב

דיווחים סותרים באשר להפסקת אש אפשרית: גורמים בישראל מכחישים את הפרסומים בכלי תקשורת ערביים על גיבוש טיוטה ראשונית, אך אומרים כי ישנם מגעים בניסיון להביא לרגיעה. נשיא מצרים מורסי: יש אינדקציות להפסקת אש בקרוב, אך עדיין אין ערבויות.

בערוץ הטלוויזיה הלבנוני אל-מייאדין פורסם כי נציג ישראלי עושה את דרכו לקהיר, על מנת לדון בטיוטה של הסכם הפסקת אש . על פי הדיווח - טורקיה, קטאר, מצרים וארצות הברית יעניקו ערבות להסכם, שעשוי להיכנס לתוקפו בשעות הלילה. על פי המתווה להפסקת האש - תאושר פתיחת המעברים, כמו גם הכנסת סחורות והסרה מדורגת של המצור. במקביל, הודיעה הזרוע הצבאית של חמאס כי תפרסם "הודעה חשובה" הלילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בינתיים, בישראל נשמעים קולות תקיפים נגד חמאס. שר הפנים אלי ישי אמר אתמול כי "מטרת המבצע בעזה היא להחזיר את עזה לימי הביניים". לדברי סגן ראש הממשלה וחבר התשיעייה יש להרוס את תשתיות המים, החשמל, הכבישים, התחבורה והתקשורת בעזה. "רק אז תשקוט הארץ 40 שנה", הוא מסביר.

ישי, מודע לכך שייתכן בהחלט כי דבריו החריפים לא יעברו ללא תגובות, מציין כי הוא לא מפחד מביקורת. "אחרי שהתל אביבים כמעט חטפו התל אביבים לא יבקרו", משוכנע השר.

אמש קיים אלוף פיקוד דרום טל רוסו תדרוך, בו התייחס למטרות המבצע ולהחזרת כושר ההרתעה. "נמשיך עד שנגיע ליעדים שהצבנו: לאפשר שגרת חיים לתושבים בדרום ולפגוע בארסנל הנשק. גם במצע הזה רואים שאנו עובדים מאוד מדויק נגד גורמי הטרור וכל עוד ארגוני הטרור מנסים ופוגעים באזרחינו אנחנו נמשיך לפגוע בכל ארגוני הטרור בעזה", אמר האלוף.

במהלך התדרוך עדכן אלוף פיקוד הדרום כי עיקר טילי ארוכי הטווח של חמאס הושמדה ולא פסל את הרחבת המבצע. "מבצע קרקעי בהחלט על הפרק", הבהיר.