צפו: "כיפת ברזל" מיירטת הרקטה לגוש דן

שתי רקטות שוגרו הערב לעבר גוש דן, וגרמו לאזעקות בת"א, הרצליה וערים נוספות. מערכת "כיפת ברזל" יירטה אחת מהן והשנייה נפלה בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. לחדשות 2 באינטרנט הגיע סרטון תיעוד של "כיפת ברזל" בפעולה, בדרכה לסיכול הירי לאזור המרכז. כך זה נראה

הצלחתו של מבצע "עמוד ענן" עד כה טמונה, בראש ובראשונה, בהגנה הכמעט הרמטית שמעניקה מערכת "כיפת ברזל" לעורף הישראלי, ואשר מאפשרת לצה"ל ולמערכת הביטחון לבצע את המשימה בקצב הנדרש וכמעט ללא לחץ של דעת הקהל בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הבוקר, כחודשיים לפני שהייתה אמורה להיות מבצעית, הוצבה מערכת "כיפת ברזל" חמישית במספר באזור גוש דן על מנת למנוע את התרחבות הירי מרצועת עזה. שעות בודדות חלפו - והיא כבר עמדה במבחן הראשון שלה, כשיירטה את אחת משתי הרקטות ששיגר חמאס לעבר המרכז. הרקטה השנייה התפוצצה בשטח פתוח - מבלי לגרום לנפגעים בנפש או לנזק.

תיעוד של גולש חדשות 2 באינטרנט מאחד הגגות בתל אביב תיעד את היירוט המרשים של השיגור. בתמונות נראית הרקטה באוויר בדרכה לרקטה מעזה - ושניות לאחר מכן בוצע היירוט.

האזעקה שנשמעה בגוש דן הפריעה את שלוות בילוי אחר הצהריים של יום שבת המסורתי: ההמונים שבילו בחוף הים בתל אביב נאלצו לרוץ על החול החם ולתפוס מחסה, ואלו שטיילו להנאתם בטיילת הרברט סמואל השתטחו על הכבישים ותפסו מחסה. רגעי החשש בזמן הישמע האזעקה בתל אביב תועדו והגיעו לידי חדשות 2 באינטרנט.

האזעקות נשמעו בערים תל אביב, חולון, ראשון לציון, רמת גן, ואפילו בהרצליה. התושבים דיווחו על הדי פיצוץ חזקים שנשמעו באזור. מערכת "כיפת ברזל" יירטה את אחת הרקטות בהצלחה והשנייה התפוצצה בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

בחמאס לקחו אחריות על הירי וטענו כי מדובר היה בשיגור של רקטות פאג'ר 5, בניגוד לשיגורים ביומיים האחרונים שהתבררו כירי הג'יהאד האיסלאמי של רקטות מייצור עצמי.

בשעות הצהריים התפוצצו ארבעה טילי גראד שנורו מרצועת עזה באשדוד, אחד מהם פגע בבניין מגורים בעיר. ממד"א נמסר כי 12 בני אדם לקו בחרדה. חלקם טופלו במקום - וחלקם פונו לבית החולים. מוקדם יותר פגעה רקטה ישירות במבנה בתחומי המועצה האזורית אשכול, והביאה לפציעתם של שלושה חיילים. הם פונו במצב קל לאחר שנפגעו מרסיסים לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

במקביל, רקטה נוספת פגעה ישירות בבית ביישוב בחבל אשכול. אזעקת "צבע אדום" לא הופעלה. נזק רב נגרם למבנה ללא נפגעים. זמן קצר לאחר מכן, נורו 5 רקטות לעבר העיר באר שבע ונפלו בשטחים פתוחים ללא נפגעים.

מנכ"ל מד"א, אלי בין, שהגיע למקום הנפילה, ביקש בראיון עם חדשות 2 מהציבור שלא להתקהל בזירות נפילות. "יש כאן התקהלות רבה מאוד, כמו בכל הזירות שהגעתי אליהן. ההתקהלות מפריעה לכוחות הביטחון לעשות את פעולתם ומסכנת את הציבור כולו", הוא הדגיש, וביקש פעם נוספת מהציבור להשמע להנחיות פיקוד העורף ולא להגיע לאתרי הנפילות.

שר הביטחון אהוד ברק, מקיים בשעה זאת בקריה בת"א הערכת מצב, בהשתתפות הרמטכ"ל בני גנץ, מפקדי צה"ל וראשי מערכות הביטחון והמודיעין במטרה לדון בהמשך הפעולה בעזה.

מבצע "עמוד ענן" - הסיקור המלא:

גנץ: "להגביר את הפעילות בעזה"

חמאס: החלו מגעים להפסקת אש

חיל האוויר הפציץ את מטה ממשלת חמאס

אובמה שוחח עם רה"מ נתניהו: "ישראל זכאית להגנה"

צה"ל חיסל 2 מפקדי שטח בזרוע הצבאית של החמאס

סגן ראש השב"כ לשעבר: "ג'עברי תמיד היה על הכוונת"