מחבקים את הדרום - גם בסכנין

יוזמות אירוח תושבי הדרום הנתונים תחת איום הרקטות מעזה לא מדלגות גם מעל הכפרים הערבים והדרוזים בצפון. בסכנין ובבית ג'אן פתחו מספר משפחות את דלתותיהן למשפחות מהדרום, כדי שיוכלו לנוח ולהרגע מהאזעקות המרובות.

אירוחי משפחות מהדרום ביישובי הצפון הפכו לשכיחים במיוחד בימים האחרונים. מתברר שגם בכפר הערבי סכנין וביישוב הדרוזי בית ג'אן החליטו לארח משפחות יהודיות שנתונות תחת איום הרקטות בדרום.

מבצע "עמוד ענן" נמשך לפי שעה, וגם איום הרקטות על יישובי הדרום לא פוחת. משפחות דרוזיות וערביות מאזור הצפון, בין היתר בסכנין ובבית ג'אן, פנו אל גורמים שונים והביעו את נכונותן לארח משפחות יהודיות מהדרום בבתים ובצימרים שעומדים לרשותם. משפחה אחת מבאר שבע כבר מתארחת בסכנין, ואילו שש משפחות מאשדוד ומבאר שבע מתארחות בצימרים בכפר בית ג'אן מזה כיומיים.

סאלח סעד, בעל צימרים בכפר בית ג'אן, מארח שש משפחות מזה כיומיים בצימרים שבבעלותו, מאשדוד, באר שבע ומאזור עוטף עזה. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הסביר סעד את החלטתו. "אנחנו הישראלים צריכים לעמוד אחד ליד השני ואחד בעד השני. גם אם יהיה חס וחלילה מצב של מלחמה בצפון, אני בטוח שיארחו אותנו בדרום. זה המינימום שיכולתי לעשות - לארח אותם בחינם בצימרים שלי. אני מקווה שהמשפחות והילדים ייהנו משינוי האווירה ויזכו בנוף ובשקט בכפר שלנו".

אחד הילדים שהגיע עם משפחתו להתארח בבית ג'אן, אמור היה לחגוג אתמול את בר המצווה שלו בעירו באר שבע, שהתבטלה עקב האירועים. לאור המצב ערכו לו כלל המשפחות במקום חגיגת בר המצווה בצימר. הנער סיפר לחדשות 2 באינטרנט על המחווה יוצאת הדופן. "מאוד מרגש אותי מה שעשו פה למעני, אבל זה מפחיד לחשוב על מה שקורה עכשיו בעיר שלנו ובכלל בדרום. אני בקשר עם החברים שלי שנשארו שם וזה מפחיד שכל הזמן נשמעות שם אזעקות".

היום בצהריים עזבו ארבע משפחות את הכפר, וכבר מחר משפחות חדשות יחליפו אותן ויגיעו מהדרום. סאלח סעד שמארח אותם הבהיר: "כל עוד המצב ידרוש שנארח את המשפחות מהדרום, הדלת פתוחה. כל מי שרוצה להגיע, נקבל את פניו בכפר, בצימרים ובבתים שלנו".