גראד פגע בבניין באשדוד; 12 נפגעי חרדה

יומו הרביעי של מבצע "עמוד ענן" מתאפיין בירידה משמעותית בהיקף הירי מעזה – אך הוא נמשך: מטח של 4 טילי גראד התפוצץ באשדוד – אחד הטילים פגע בבניין מגורים. 12 לקו בחרדה, חלקם פונו לביה"ח. שידור חי

הירי מרצועת עזה פחת באופן משמעותי מאז שעות הבוקר - אך הוא נמשך: בשעות הצהריים התפוצצו ארבעה טילי גראד שנורו מרצועת עזה באשדוד, אחד מהם פגע בבניין מגורים בעיר. ממד"א נמסר כי 12 בני אדם לקו בחרדה. חלקם טופלו במקום - וחלקם פונו לבית החולים. מוקדם יותר פגעה רקטה ישירות במבנה בתחומי המועצה האזורית אשכול, והביאה לפציעתם של שלושה חיילים. הם פונו במצב קל לאחר שנפגעו מרסיסים לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

במקביל, רקטה נוספת פגעה ישירות בבית ביישוב בחבל אשכול. אזעקת "צבע אדום" לא הופעלה. נזק רב נגרם למבנה ללא נפגעים. זמן קצר לאחר מכן, נורו 5 רקטות לעבר העיר באר שבע ונפלו בשטחים פתוחים ללא נפגעים.

מנכ"ל מד"א, אלי בין, שהגיע למקום הנפילה, ביקש בראיון עם חדשות 2 מהציבור שלא להתקהל בזירות נפילות. "יש כאן התקהלות רבה מאוד, כמו בכל הזירות שהגעתי אליהן. ההתקהלות מפריעה לכוחות הביטחון לעשות את פעולתם ומסכנת את הציבור כולו", הוא הדגיש, וביקש פעם נוספת מהציבור להשמע להנחיות פיקוד העורף ולא להגיע לאתרי הנפילות.

שר הביטחון אהוד ברק, מקיים בשעה זאת בקריה בת"א הערכת מצב, בהשתתפות הרמטכ"ל בני גנץ, מפקדי צה"ל וראשי מערכות הביטחון והמודיעין במטרה לדון בהמשך הפעולה בעזה.

ביומו הרביעי של מבצע "עמוד ענן" של צה"ל בעזה, נמשכים מטחי הרקטות מכיוון הרצועה לערי ויישובי הדרום, עם יותר מ-30 שיגורים. אזעקות נשמעו החל משעות הבוקר המוקדמות במועצות האזוריות אשכול, שער הנגב, ובמועצה האזורית חוף אשקלון. גם הבוקר של תושבי אשקלון, אשדוד ובאר שבע חווים בוקר לא שקט עם התרעות שהופעלו לאורך כל הבוקר.

ראש המועצה האזורית אשכול ניסה להרגיע את התושבים בראיון לחדשות 2. "חשוב לכולם להירגע", פתח ילין את דבריו, "למי שיש קרובי משפחה באשכול - אין פצועים מקרב תושבי המועצה", הדגיש ילין.

ראש המועצה האזורית אשכול הוסיף וחידד את הצורך במילוי אחר הוראות פיקוד העורף. "אני מבקש מכל התושבים להיות במרחבים המוגנים. אין ספק שהירי יימשך וככל שהמבצע יתקדם הוא יהיה יותר אינטנסיבי. שקט של שעה וחצי לא אומר שהשלום בפתחנו, זה אומר שהם ממלאים עכשיו את המחסניות וימשיכו לירות עלינו. אנו כבר מורגלים לירי אינטנסיבי - ואין מה לעשות בחוץ", סיכם ילין.

מוקדם יותר פגע גראד ישירות בבית בבאר טוביה וגרם להרס רב. נכה ובתה שהיו במקום לא נפגעו במזל, ושמשות במספר בתים סמוכים נופצו.

מבצע "עמוד ענן" - הסיקור המלא:

גנץ: "להגביר את הפעילות בעזה"

חמאס: החלו מגעים להפסקת אש

חיל האוויר הפציץ את מטה ממשלת חמאס

אובמה שוחח עם רה"מ נתניהו: "ישראל זכאית להגנה"

צה"ל חיסל 2 מפקדי שטח בזרוע הצבאית של החמאס

סגן ראש השב"כ לשעבר: "ג'עברי תמיד היה על הכוונת"