לראשונה: ירי תותחים לעבר הרצועה

השלב הבא במבצע? סוללת תותחים צה"לית שהוצבה בימים האחרונים באזור עזה כחלק מתגבור הכוחות בשטח ירתה הבוקר לראשונה פגזים לכיוון הרצועה. מדובר בירי מדוייק הרבה פחות מהפצצות החכמות של חייל האוויר, שכוון לשטחים פתוחים ובלתי מאויישים סביב עזה המשמשים כאתרי שיגור רקטות. הנגבי: "יש עוד הרבה שלבים בקנה"

סוללת התותחים 150 מילימטרים שהוצבה כחלק מתגבור הכוחות באזור עוטף עזה ירתה היום מטח ראשון לעבר הרצועה. הירי כוון לעבר שטחים פתוחים, המשמשים כאזורי שיגור בלתי מיושבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביומו הרביעי של מבצע "עמוד ענן" בעזה, בצעה הבוקר לראשונה בצעה סוללת תותחים ירי לעבר רצועת עזה. עד כה בוצעו תקיפות צה"ל בעיקר על ידי חיל האוויר, אך הפעם מדובר בירי שנחשב למדוייק פחות.

מטרת השימוש בסוללה, מעבר להרתעה, הוא לשם פגיעה במשגרי הרקטות. פגזי התותחים כוונו למרחבים פתוחים, המשמשים כמרחבי שיגור לא מאויישים.

בשאר שטחי הרצועה, נזהרים בצה"ל משימוש בנשק לא מדוייק ומדעיפים להשתמש רק בפצצות חכמות. אחרי שלושה ימים של לחימה מוצלחת, שבה נמנעה פגיעה בחפים מפשע ברצועה, חוששים במערכת הביטחון מהדרדרות המצב בעקבות פגישה לא מדויקת, שעלולה לסדוק את ההסכמה הבינלאומית למבצע.

צחי הנגבי, לשעבר יו"ר ועדת החוץ והביטחון אמר בראיון לחדשות 2 כי גם הצעד הזה הוא חלק מתכנון המבצע המוקדם. "המבצע תוכנן לאורך תקופה ארוכה מאוד", הבהיר הנגבי, "למדנו מן העבר שאי אפשר למצות את מטרותינו בפגיעות מן האוויר. האם תהיה החלטה להכנס לרצועה? אם החמאס יפסיק לירות אני מניח שאפשר יהיה למנוע את ההתקדמות לשלבים הבאים", שיגר הנגבי איום והוסיף, "יש עוד הרבה שלבים בקנה".

מבצע "עמוד ענן" - הסיקור המלא:

גנץ: "להגביר את הפעילות בעזה"

חמאס: החלו מגעים להפסקת אש

חיל האוויר הפציץ את מטה ממשלת חמאס

אובמה שוחח עם רה"מ נתניהו: "ישראל זכאית להגנה"

צה"ל חיסל 2 מפקדי שטח בזרוע הצבאית של החמאס

סגן ראש השב"כ לשעבר: "ג'עברי תמיד היה על הכוונת"