המח"ט לאנשי המילואים: "נלחמים על הבית"

במקביל לגיוס המיועד של כ-75 אלף חיילי מילואים, תדרך הלילה מפקד החטיבה הדרומית בעזה את ראשוני העולים על מדים. "אני שמח לראות את הכמות הזאת, את העוצמה", הודה אל"מ עמוס כהן לחייליו על ההיענות המרשימה. "אנחנו במלחמה על הבית". במקביל, הורה הרמטכ"ל למפקדיו להמשיך לתקוף בעוצמה מטרות ברצועה

אל"מ עמוס כהן, מפקד החטיבה הדרומית בצה"ל, נפגש אמש לראשונה עם אנשי המילואים שגויסו למערכה והודה להם על ההיענות הגבוהה. "אני שמח לראות את הכמות הזאת, את העוצמה הזאת שיש לעם ישראל", אמר לחייליו. בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים משדר מיוחד ממספר מוקדים עם כל הדיווחים, הפרשנויות והמרואיינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אמש דווח כי הדרג המדיני פועל לאישור גיוס של 75 אלף אנשי מילואים נוספים. אל"מ כהן הודה בתדרוך שערך לאלה שכבר הספיקו לעלות על מדים: "ההתגייסות הזאת והמסירות הזאת, לעזוב כל אחד את העיסוקים שלו כל אחד והאילוצים שלו, לעזוב את המשפחה, צריך להבין שהמלחמה היא על הבית".

במקביל, הורה הרמטכ"ל בני גנץ בהערכת מצב שקיים לפנות בוקר עם בכירים בצה"ל, להגביר את קצב הפעילות ברצועת עזה ולהמשיך לתקוף בכוח מטרות טרור. במקביל, אישר גורם צבאי לחדשות 2 באינטרנט כי אכן התקיימו מגעים ביממה האחרונה בניסיון להשיג הפסקת אש. "היו גישושים ופניות, אבל אנחנו ממשיכים", אמר הגורם.

במהלך הלילה תקף צה"ל יותר מ-200 מטרות. 120 משדרים מוטמנים הותקפו וכ-20 מנהרות הושמדו ברפיח. באחת מתקיפות חיל האוויר הותקף מוקד פעילות טרור במרכז הרצועה שהוסווה במסגד ומוקם בסמוך לבית ספר. "זוהי דוגמה נוספת לשימוש הציני של ארגוני הטרור במבני חינוך ודת וסיכון אוכלוסיה בלתי מעורבת", הבהיר דובר צה"ל.

מבצע "עמוד ענן" - הסיקור המלא:

גנץ: "להגביר את הפעילות בעזה"

חמאס: החלו מגעים להפסקת אש

חיל האוויר הפציץ את מטה ממשלת חמאס

אובמה שוחח עם רה"מ נתניהו: "ישראל זכאית להגנה"

צה"ל חיסל 2 מפקדי שטח בזרוע הצבאית של החמאס

סגן ראש השב"כ לשעבר: "ג'עברי תמיד היה על הכוונת"