חמאס: החלו מגעים להפסקת אש

האם מסתמנת רגיעה באופק? מקורות בדרג המדיני הבכיר של הארגון הודיעו כי מספר מדינות אירופיות פתחו עמם במגעים במטרה להביא להפסקת אש בין חמאס לישראל. בכיר פלסטיני שהתראיין לרשת "אל-ג'זירה" ציין, כי בארגון דורשים ערבויות בינלאומיות והסרת המצור מעל רצועת עזה

בדרך להפסקת אש? בפתחו של היום הרביעי למבצע "עמוד ענן", ולאחר שאמש נורו מאות רקטות אל עבר שטח ישראל - מגיעים דיווחים מן הדרג המדיני של חמאס, ולפיהם מספר מדינות אירופיות פתחו במגעים עם הארגון, כדי לבחון אפשרות של קידום הפסקת אש עם ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדיווחים על המגעים, לכאורה, נסמכים על דבריו של בכיר פלסטיני שציין בריאיון לרשת "אל-ג'זירה", כי מספר מדינות אירופיות החלו במגעים עם ארגון חמאס כדי לקדם אפשרות של הפסקת אש עם ישראל. לדברי אותו בכיר, הארגון ציין בפני הגורמים שפנו אליו כי הוא מעוניין שנצירת האש תכלול ערבויות בינלאומית, וכמו כן - את הסרת המצור מעל רצועת עזה והפסקת כל הפעולות הצבאיות של ישראל באזור - לרבות פעולו סיכול ממוקד. עוד נמסר, כי בחמאס מתכוונים לדון בכך עם הפלגים הפלסטיניים השונים.

בתחילת השבוע הבא אמור להגיע לישראל מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, לנסות ולהפסיק את הלחימה בין הצדדים. הוא צפוי להיפגש עם בכירים ישראלים, פלסטינים ומצרים בירושלים, רמאללה וקהיר כדי לנסות ולהפסיק את העימות הנוכחי ברצועה.

סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס: "לא צופים הפסקת אש בקרוב"

מוקדם יותר אמר סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו-מרזוק, בריאיון לסוכנות הידיעות "מען" כי הוא "אינו צופה הפסקת אש עם ישראל בקרוב". "אנו שומעים המון קריאות מכל מיני גורמים להפסקת אש", אמר אבו-מרזוק. "אך כפי שזה נראה - זה לא יקרה בקרוב".

דבריו של סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס באים על רקע גיוס המילואים המאסיבי שאושר אמש על ידי שרי הממשלה והדיונים על הרחבת המבצע ברצועת עזה. "כדי להגיע למצב שבו תוכל להתקיים הפסקת אש בינינו לבין ישראל", אמר אבו-מרזוק, והוסיף: "עליה להסיר את המצור מעל עזה ולחדול ממדיניות החיסולים שאליה שבה".

מבצע "עמוד ענן" - עדכונים אחרונים:

חמאס: "לא צופים הפסקת אש בקרוב"

נפילות באזור ירושלים - אין נפגעים ולא נגרם נזק

חמאס פרסם סרטון: "ירי לכנסת הציונית"

ירי כבד לדרום; הכנה למבצע קרקעי

סוללה נוספת של "כיפת ברזל" תופעל

מחשש להתלקחות: כוננות שיא בירושלים

טורקיה: "מו"מ ישיר לסיום המבצע"