צה"ל הפציץ את מטה ממשלת חמאס

חיל האוויר תקף לפנות בוקר את לשכתו ראש ממשלת חמאס איסמעיל הנייה. נמסר, כי נזק רב נגרם לבניין - אך לא דווח על נפגעים באירוע. בתקיפות נוספות שהתרחשו ברחבי ביחד עם לשכת הנייה, הותקפו מטה המשטרה, משרד הרישוי ועשרות מנהרות בציר פילדלפי

מסר ברור לחמאס: חיל האוויר הישראלי פגע באחד מסמלי השלטון המרכזיים של הארגון, והפציץ לפנות בוקר את הבניין שבו שוכנת לשכתו של ראש הממשלה, איסמעיל הנייה. נמסר, כי המבנה הופצץ על ידי ארבעה טילים שנורו לכיוונו - ונגרם לו נזק משמעותי. הנייה עצמו לא שהה במבנה ולא ברור אם היו נפגעים בתקיפה, זאת מכיוון שהבניין פונה מיד עם תחילת המבצע בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

רק אתמול אירח הנייה בלשכתו את ראש ממשלת מצרים הישאם קנדיל שהגיע לביקור ברצועת עזה. התקיפה של חיל האוויר הייתה חלק מסדרה של כמה עשרות תקיפות של החיל שנעשו במהלך הלילה, בהן הותקפו בין השאר מטה המשטרה ומשרד הרישוי.

יותר מ-20 גיחות נעשו לצורך הריסת מנהרות הברחה בגבול שבין עזה למצרים, במקום שבו שכן ציר פילדלפי. הפגזות שגרמו להפסקת זרימת החשמל ברפיח. בסך הכל, נערכו במהלך הלילה יותר מ-40 גיחות של חיל האוויר.

אמש: חוסלו שני מפקדים בכירים בחמאס

סמוך לשעה 22:00 הפציץ חיל האוויר את מבנה משרד הפנים של חמאס בתל אל-הווא, שבמרכז העיר עזה. מדובר במוקד כוח חשוב מאוד של ממשל חמאס. בראשו עומד פאתחי חאמד, מי שנחשב לבן בריתו בארגון של אחמד ג'עברי, ראש הזרוע הצבאית בעזה שחוסל ביום רביעי, עם תחילת המבצע.

בצה"ל ציינו כי זוהתה פגיעה מדוייקת בה נהרג אחמד אבו ג'לאל, מפקד החטיבה המרכזית של חמאס ברצועת עזה. שני בני אדם נוספים נפצעו בתקיפה. בתקיפה נוספת חוסל גם חאלד שאער, פעיל בכיר במערך הנ"ט של חמאס.

דובר צה"ל מוסר כי במהלך היום המשיך צה"ל בתקיפת עשרות אתרי שיגור ברחבי רצועת עזה, תוך שהוא מסב להם נזק משמעותי. בנוסף הותקפה והושמדה מנהרת תופת במרכז הרצועה. כמו כן, תקפו כלי טיס של חיל- האוויר מספר חוליות מחבלים שהיו מעורבות בביצוע ירי לעבר ישראל. בנוסף, ביצע חיל-הים ירי לעבר מטרות במרכז ובדרום רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי "הכוחות מתודרכים והתאמנו על המתווה המדויק של התכנית. כוחות צה"ל נחושים וערוכים ליציא.

מבצע "עמוד ענן" - עדכונים אחרונים:

חמאס: "לא צופים הפסקת אש בקרוב"

נפילות באזור ירושלים - אין נפגעים ולא נגרם נזק

חמאס פרסם סרטון: "ירי לכנסת הציונית"

ירי כבד לדרום; הכנה למבצע קרקעי

סוללה נוספת של "כיפת ברזל" תופעל

מחשש להתלקחות: כוננות שיא בירושלים

טורקיה: "מו"מ ישיר לסיום המבצע"