חמאס: "לא צופים הפסקת אש בקרוב"

בריאיון לסוכנות הידיעות "מען", ציין סגן ראש הלשכה המדינית של הארגון, מוסא אבו-מרזוק, כי הסיכוי לנצירת האש בין ישראל לפלגים החמושים ברצועת עזה - קלוש. "אנו שומעים קריאות להפסקת אש מכל מיני גורמים", אמר והוסיף: "אך כפי שזה נראה - זה לא יקרה בקרוב"

בכיר בארגון: "על ישראל לחדול מהחיסולים" (חדשות 2)

בפתח יומו הרביעי של מבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה - נראה כי פני הדברים להסלמה: סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו-מרזוק, אמר בריאיון לסוכנות הידיעות "מען" כי הוא "אינו צופה הפסקת אש עם ישראל בקרוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו שומעים המון קריאות מכל מיני גורמים להפסקת אש", אמר אבו-מרזוק. "אך כפי שזה נראה - זה לא יקרה בקרוב".

דבריו של סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס באים על רקע גיוס המילואים המאסיבי שאושר אמש על ידי שרי הממשלה והדיונים על הרחבת המבצע ברצועת עזה. "כדי להגיע למצב שבו תוכל להתקיים הפסקת אש בינינו לבין ישראל", אמר אבו-מרזוק, והוסיף: "עליה להסיר את המצור מעל עזה ולחדול ממדיניות החיסולים שאליה שבה".

אמש: אושר גיוסם של 75 אלף אנשים מילואים

מזכיר הממשלה גדעון האוזר קיים אמש בסבב שיחות טלפוני בין שרי הממשלה, לשם אישור גיוסם של 75 אלף אנשי מילואים נוספים - כך נודע לחדשות 2. מזכיר הממשלה מקיים את נוהל אישור הגיוס - כחלק מהכללים הנהוגים בחוק במקרה זה. ההחלטה התקבלה כחלק מההיערכות לישיבת התשיעייה להרחבת הפעולה ולכניסה קרקעית. רגע לפני הישיבה ערכו ראש הממשלה, שר הביטחון ושר החוץ קידוש ליל שישי ושוחחו עם ראש השב"כ וראש המטה לביטחון לאומי.

מפקד חטיבת הצנחנים, אלוף משנה אמיר ברעם, תידרך את חיילי החטיבה להמשך מבצע "עמוד ענן" בשטחי ההיערכות. "אנחנו נמצאים כבר 48 שעות בתוך מבצע שידענו שיקרה מתישהו", אמר. "דיברנו על כך באימונים, דיברנו על כך בשיחות, דיברנו על זה בכנסים. המצב בדרום הוא בלתי נסבל ואין ספק שצריך לפעול".

בפיקוד העורף עדכנו את ראשי הרשויות המקומיות כי המבצע בעזה עשוי להימשך שבעה שבועות, ועל כן יש להיערך מבחינת מלאי חירום וסיוע לתושבים. אלוף הפיקוד אייל אייזנברג שוחח עם ראשי הרשויות במרכז ובדרום וכן עם מפקדי המחוזות והנפות של הפיקוד בעניין הזה.