"עמוד ענן" היום ה-3: רקטה לכיוון ת"א; אזעקה באזור ירושלים

יותר מ-50 שעות בתוך מבצע "עמוד ענן", אפשר כבר לסכם את יומו ה-3 של המבצע. בשעות הבוקר ביקר ראש ממשלת מצרים בעזה, בצהריים כבר חודש הירי והגיע גם לאזור תל אביב, בפעם השנייה בתוך יממה. בשעות אחר הצהריים הוגדל הטווח עוד יותר, כשאזעקות נשמעו לראשונה גם באזור ירושלים. והממשלה אישרה גיוס 75 אלף אנשי מילואים

"עמוד ענן" - היום ה-3 (AP)

001@גם היום והלילה המשיך צה"ל לתקוף יעדים ברצועת עזה. יותר מ-500 רקטות נורו לעבר ישראל מאז תחילת מבצע "עמוד ענן", כ-200 מהן יורטו על ידי כיפת ברזל מתחילת סבב הלחימה, 100 מהן היום. יותר ממאה נפילות נספרו מתחילת היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

האירועים העיקריים - היום השלישי של "עמוד ענן":

10:00, עזה: ראש ממשלת מצרים, הישאם קנדיל, הגיע לבית החולים שיפא שבעיר כשהוא מלווה בראש ממשלת חמאס איסמעיל הנייה ושר הבריאות המצרי. בתדרוך עיתונאים שקיים במקום הצהיר ראש הממשלה המצרי כי ארצו תומכת בפלסטינים.

13:00, תל אביב: בפעם השנייה בתוך יממה החרידו את רחבי גוש דן קולות סירנות עולה ויורדת. קולות נפץ רמים נשמעו, ככל הנראה אחרי שהנפילות אירעו בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. בשל כך הודיעה העירייה על פתיחתם של המקלטים הציבוריים.


15:00, אשקלון, אשדוד ובאר-שבע: אזעקות "צבע אדום" ומטחי רקטות לעבר שלוש הערים. בכל האירועים לא דווח על נפגעים או על נזק, אך נרשמו מספר נפגעי חרדה.

16:45, ירושלים: אזעקה נשמעה הערב באזור העיר, נווה אילן, מבשרת ציון, מוצא עלית, בית"ר עילית, מעלה החמישה, אורה והר אדר. הרקטה שנורתה מרצועת עזה התפוצצה מחוץ לעיר, בשטח פתוח באזור גוש עציון. לא היו נפגעים. בחמאס נטלו אחריות לירי הרקטה, ומבדיקת כוחות הביטחון שמצאו את הרקטה עולה כי מדובר ברקטה מאולתרת.

17:30: מצרים וטורקיה נגד מבצע "עמוד ענן": הנשיא המצרי מוחמד מורסי אמר היום בתום תפילת הצהריים (שישי) כי "המתקפה הישראלית על עזה" היא "מסוכנת" וציין כי ביכולתה של מצרים להפסיק את המתקפה, "כפי שהעם המצרי הפסיק את העושק". הוא פנה לישראל ואמר: "הפסיקו את ההרפתקה הזו. אחרת לא תוכלו לעמוד בפני זעם המצרים. לא נעזוב את עזה לבדה".

הנשיא המצרי הוסיף ואמר כי הוא "שב ומזהיר את מי שתוקף את עזה - לעולם לא תשיגו שליטה על תושביה. אני אומר להם בשם העם המצרי כולו שהמצרים של היום שונה לגמרי ממצרים של אתמול. הערבים של היום שונים לגמרי מהערבים של אתמול".

 

19:00, הקריה, תל אביב: פורום התשיעייה מתכנס לדון באפשרות כניסה קרקעית של כוחות צה"ל לרצועה.

20:30: ליברמן: אף אחד לא חסין בחמאס

בראיון מיוחד ל"אולפן שישי" מזהיר הערב שר החוץ אביגדור ליברמן את חמאס ומבטיח כי מבצע "עמוד ענן" יסתיים רק כשיושג שקט. "ממשלת ישראל בעד שקט ביטחון ושלום לתושבי הדרום. כל מה שנגזר מכך אנחנו נעשה", הוא אמר. "נעשה כל מה שנדרש על מנת שנחזיר את השקט לתושבי הדרום"

21:00, באר שבע: מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו עדכן במצב ההערכות של המשטרה למה שהגדיר "המערכה האזרחית". הוא הורה בין היתר לתושבים שנכנסו בימים האחרונים לטווח הרקטות להמשיך בשגרת חייהם, תוך השמעות להוראות פיקוד העורף אבל הודה גם באיום נוסף - ניסיונות פיגוע בערי ישראל.

21:30, עזה: חיל האוויר תוקף ברצועה ומחסל שני בכירים בחמאס - אחמד אבו ג'לאל, מפקד החטיבה המרכזית של חמאס בעזה וחאלד שאער, פעיל בכיר במערך הנ"ט של חמאס. כמו כן, הותקף משרד הפנים העזתי, שנחשב לאחד ממוקדי הכוח של חמאס.

22:30: הממשלה אישרה את גיוסם של 75 אלף אנשי מילואים. האישור נעשה לאחר שמזכיר הממשלה, צבי האוזר, קיים סבב טלפונים בין שרי הממשלה. מאות אנשי מילואים קיבלו צווי 8, עלו על מדים - ויצאו אל עבר שטחיהכינוס. מוקדם יותר, תידרך מח"ט הצנחנים את חיילי החטיבה להמשך מבצע "עמוד ענן" בשטחי ההיערכות. "אנחנו נמצאים כבר 48 שעות בתוך מבצע שידענו שיקרה מתישהו", אמר. "דיברנו על כך באימונים, דיברנו על כך בשיחות, דיברנו על זה בכנסים. המצב בדרום הוא בלתי נסבל ואין ספק שצריך לפעול", ציין.

מבצע עמוד ענן - עדכונים אחרונים:

נפילות באזור ירושלים - אין נפגעים ולא נגרם נזק

חמאס פרסם סרטון: "ירי לכנסת הציונית"

ירי כבד לדרום; הכנה למבצע קרקעי

סוללה נוספת של "כיפת ברזל" תופעל

מחשש להתלקחות: כוננות שיא בירושלים

טורקיה: "מו"מ ישיר לסיום המבצע"