צה"ל חיסל שני מפקדי שטח בכירים בזרוע הצבאית של חמאס בעזה

צה"ל ממשיך גם הלילה לתקוף ברצועת עזה. הפלסטינים מדווחים כי שני מפקדי שטח בכירים בזרוע הצבאית של חמאס חוסלו הלילה. כמו כן, הופגז גם מבנה משרד הפנים העזתי שנשלט על ידי אחד ממקורביו של אחמד ג'עברי שחוסל

צה"ל ממשיך לתקוף גם הלילה ברצועת עזה. מקורות פלסטינים ברצועה מדווחים כי שני מפקדי שטח בכירים בזרוע הצבאית של חמאס חוסלו הלילה. בנוסף, בצה"ל אישרו כי חיל האוויר את מטה משרד הפנים של ממשלת חמאס ברצועת עזה. אחד הבכירים שחוסלו הוא מפקד החטיבה המרכזית של חמאס, אחמד אבו ג'לאל, כשהוא רכוב על אופנועו, והשני הוא חאלד שאער, פעיל בכיר במערך הנ"ט של חמאס.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבצע עמוד ענן - עדכונים אחרונים:

נפילות באזור ירושלים - אין נפגעים ולא נגרם נזק

חמאס פרסם סרטון: "ירי לכנסת הציונית"

ירי כבד לדרום; הכנה למבצע קרקעי

סוללה נוספת של "כיפת ברזל" תופעל

מחשש להתלקחות: כוננות שיא בירושלים

טורקיה: "מו"מ ישיר לסיום המבצע"

בסמוך לשעה 22:00, הפציץ חיל האוויר את מבנה משרד הפנים של חמאס בתל אל-הווא, במרכז העיר עזה. מדובר במוקד כוח חשוב מאוד של ממשל חמאס. בראשו עומד פאתחי חאמד, מי שנחשב לבן בריתו בארגון של אחמד ג'עברי, ראש הזרוע הצבאית בעזה שחוסל ביום רביעי, עם תחילת המבצע.

בצה"ל ציינו כי זוהתה פגיעה מדוייקת בה נהרג אחמד אבו ג'לאל, מפקד החטיבה המרכזית של חמאס ברצועת עזה. שני בני אדם נוספים נפצעו בתקיפה. בתקיפה נוספת חוסל גם חאלד שאער, פעיל בכיר במערך הנ"ט של חמאס.

דובר צה"ל מוסר כי במהלך היום המשיך צה"ל בתקיפת עשרות אתרי שיגור ברחבי רצועת עזה, תוך שהוא מסב להם נזק משמעותי. בנוסף הותקפה והושמדה מנהרת תופת במרכז הרצועה. כמו כן, תקפו כלי טיס של חיל- האוויר מספר חוליות מחבלים שהיו מעורבות בביצוע ירי לעבר ישראל. בנוסף, ביצע חיל-הים ירי לעבר מטרות במרכז ובדרום רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי "הכוחות מתודרכים והתאמנו על המתווה המדויק של התכנית. כוחות צה"ל נחושים וערוכים ליציאה".

הממשלה אישרה: גיוס 75,000 מילואימניקים

בסמוך לשעה 22:30 אישרה הממשלה גיוס 75,000 אנשי מילואים. האישור נעשה לאחר שמזכיר הממשלה עשה סבב טלפונים בין שרי הממשלה.

הערב תידרך מפקד חטיבת הצנחנים, אלוף משנה אמיר ברעם את חיילי החטיבה להמשך מבצע "עמוד ענן" בשטחי ההיערכות. "אנחנו נמצאים כבר 48 שעות בתוך מבצע שידענו שיקרה מתישהו", אמר. "דיברנו על כך באימונים, דיברנו על כך בשיחות, דיברנו על זה בכנסים. המצב בדרום הוא בלתי נסבל ואין ספק שצריך לפעול".

בפיקוד העורף עדכנו את ראשי הרשויות המקומיות כי המבצע בעזה עשוי להימשך שבעה שבועות, ועל כן יש להיערך מבחינת מלאי חירום וסיוע לתושבים. אלוף הפיקוד אייל אייזנברג שוחח עם ראשי הרשויות במרכז ובדרום וכן עם מפקדי המחוזות והנפות של הפיקוד בעניין הזה.

ההערכה בקרב אנשי פיקוד העורף כי לחמאס ולארגוני הטרור האחרים בעזה עדיין יש יכולות לשגר רקטות ארוכות טווח שיכולות להגיע לטווחים של יותר מ-75 ק"מ, זאת למרות שצה"ל השמיד בימים האחרונים את רוב מערכי השיגור לרקטות ארוכות טווח. בינתיים, גויסו לפיקוד העורף 2,000 אנשי מילואים שמגיעים כל העת לכל אזורי הנפילות. בפיקוד לא הופתעו מהירי לכיוון תל אביב והיו מוכנים לכך.