דו"צ: "הכוחות ערוכים למבצע קרקעי"

ביומו השלישי של מבצע "עמוד ענן" נמשך ירי טילים מסיבי לכיוון ישראל, אך גם לכיוון עזה, כפי שמדגיש דובר צה"ל. תת אלוף יואב מרדכי התייצב בפני הכתבים בתל אביב וציין כי המהלכים מתבצעים לפי התכנון וצה"ל ערוך גם לפעילות מבצעית, אם כך יחליט הדרג המדיני. "יש גיוס מילואים נרחב", אמר דו"צ, "יש תמרות מעל עזה"

בצה"ל ממשיכים להיערך ולפעול על פי תוכנית מבצע "עמוד ענן" למבצע גיוס מילואים נרחב. דובר צה"ל קיים תדרוך בו הבהיר כי "הכוחות בדרום ערוכים למבצע קרקעי על פי החלטת הדרג המדיני", וכי "המציאות בעזה קשה מאוד - יש תמרות עשן מעל הרצועה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דובר צה"ל, תת אלוף יואב פולי מרדכי התייצב מול המצלמות בכניסה לבסיס הקרייה בתל אביב וקיים תדרוך על מצב הפעולה והכוחות ביומו השלישי של מבצע "עמוד ענן". מרדכי הדגיש כי הפעולות כולן ממשיכות להתבצע על פי התכנון.

"צה"ל ממשיך בתוכניות על פי תכנון גם ברגעים האלו", אמר דובר צה"ל, "לאחר שהסתיים ביקור ראש ממשלת מצרים בעזה, מתבצעת פעילות תקיפה אינטנסיבית. מדובר ב-600 תקיפות, לא ליעדים כלליים, לא למוצבים ריקים - התקיפה היא לעבר טילים, לעבר מחפורות חמושות לירי".

דובר צה"ל התייחס גם להצלחת הפעולות עד כה ולאפשרות של פעולה קרקעית בעתיד הקרוב. "יש פגיעה אנושה ביכולת הירי של חמאס, במיוחד לכיוון גוש דן. החיילים מוכנים. מתקיים גיוס מילואים נרחב והכוחות בדרום ערוכים למבצע קרקעי על פי החלטת הדרג המדיני".

תת אלוף מרדכי פנה גם לתושבים הנתונים תחת איום הרקטות. "לגבי העורף, ההנחיות לא השתנו. הנחיות בתוקף ואפשר להמשיך בשגרת חיים, עם אוזן קשבת. כל ראש עיר וכל ראש רשות רשאי לנהוג כיצד שהוא רוצה. הנחיות פיקוד העורך לא השתנו כלפי גוש דן".

בסיום דבריו ביקש דובר צה"ל להדגיש כי הפעילות ברצועה נרחבת. "המציאות בעזה מאוד קשה, יש תמרות עשן מעל עזה. חמאס רדוף וכך נמשיך בכל סוף השבוע".

גם ברק סרי, יועץ התקשורת של שר הביטחון ברק, התייחס לפעילות צה"ל בשעות אלה. "חיל האוויר פוגע מהאוויר במטרות תשתית", הוא עדכן והוסיף, "בשעות האחרונות הורחבו תקיפות חייל האוויר ברצועה ותמשכנה על פי התוכנית".

באשר לפעילות קרקעית בעזה אמר סרי - "בהוראת שר הביטחון ברק וראש הממשלה צריך להמשיך בגיוס מילואים נרחב והכנה למבצע קרקעי. ישיבת השלישיה, הכוללת את ראש הממשלה שר הביטחון ושר החוץ מתכנסת, ובצה"ל ממתינים להוראת הדרג המדיני".

באשר למצב בעורף הישראלי אמר סרי - "אין כאן זבנג וגמרנו. היה ברור שארגוני הטרור יירו ירי מסיבי לעבר הדרום ותל אביב. אין פה שום הפתעה. ההערכה בתחילת המבצע הייתה שרוב הפאג'רים הושמדו אך לא כולם, וזה הסתבר כנכון".