טייסי חיל האוויר פועלים ללא הפסקה: "מחסירים פעימה עד שהפצצה פוגעת"

מטוסי הקרב מפגיזים כל העת מטרות טרור בעזה, ובטייסות חיל האוויר פועלים ללא הפסקה. "אנחנו במבצע ממוקד ולעתים אפילו מחסירים פעימה עד שהפצצה פוגעת במטרה על הקרקע", סיפר אחד הטייסים. במקביל, בטייסות החוזי ממשיכים לאסוף מודיעין: "עצרנו תקיפה לאחר שזיהינו שלושה בלתי מעורבים"

הטייסים בעיצומו של המבצע. ארכיון (רויטרס)

בטייסות של חיל האוויר ברחבי הארץ פועלים ללא הפסקה כדי להמשיך את התקיפות הממושכות ברצועת עזה נגד תשתיות ארגוני הטרור. "ביממה האחרונה הפסקנו את כל האימונים ועברנו למצב מבצעי לחלוטין", הסביר לאתר חיל האוויר רס"ן א', סגן מפקד טייסת ה-F-15 'חוד החנית'. "הפעם אנחנו בכוננות תקיפה. המטוסים מוכנים וחמושים ואנו ערוכים בטייסת לכל תרחיש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחיל האוויר יודעים שאין מקום לטעויות ושהדיוק חשוב מאין כמוהו כי בעולם עוקבים בדריכות אחרי פעולות ישראל: "אנחנו במבצע ממוקד. מטילים את הפצצות על היעדים המתוכננים, דרוכים ולעיתים אפילו מחסירים פעימה עד שהפצצה פוגעת במטרה על הקרקע".

גם הטכנאים בטייסות עובדים מסביב לעשון בתדלוק המטוסים וחימושם. "אנחנו עובדים יום וליל, מתדלקים ומחמשים את המטוסים בטונות של פצצות, רגעים ספורים לפני שהם עולים לאוויר", סיפר רס"ן תומר, מפקד הגף הטכני בטייסת 'אבירי הזנב הכפול'. "מרגש לראות את המטוסים ככה". עוד ציין כי: "כולם שותפים למבצע הזה, כל החיילים חדורי מוטיבציה, הם מבינים את גודל האחריות ורוצים להיות חלק מהפעילות המשמעותית שאנו עושים כאן".

"זיהינו שלושה בלתי מעורבים ועצרנו תקיפה"

במקביל, למעט טייסות הקרב, את המבצע מלוות גם טייסות החוזי שעורכות תצפיות ואוספות מודיעין. "הגעתי לטייסת הבוקר ומיד יצאתי לגיחה", סיפר סגן עומר, שנקרא לטייסת שלו כדי להשתתף במבצע. "האווירה במטוס הייתה דרוכה. בגיחה, כולם מחוברים למשימה - טייסים, סיירי אוויר, כולם הופכים לזהירים ומקצועיים יותר. היום, במהלך אחת הטיסות, עצרנו תקיפה לאחר שזיהינו שלושה בלתי מעורבים".

"אנחנו העיניים והאוזניים של הלוחמים שנמצאים על הקרקע, ושל המטוסים שטסים בסביבה המאוימת", הסביר סא"ל רון, מפקד טייסת 'מלכי האוויר'. "אנחנו יכולים לתת לאותו לוחם או למסוק תמונת מודיעין בהירה של הקרב, האיומים, המטרות שצריך לתקוף. חלק מהייעוד שלנו באוויר הוא להזהיר ולמנוע עימותים שאמורים להפתיע את כוחותינו".

הראיון פורסם באתר חיל האוויר

מבצע עמוד ענן - עדכונים אחרונים:

2 טילים נורו לת"א; נפגעים בנגב

ירי כבד לדרום; הכנה למבצע קרקעי

סוללה נוספת של "כיפת ברזל" תופעל

מחשש להתלקחות: כוננות שיא בירושלים

ירי כבד לדרום; הכנה למבצע קרקע

טורקיה: "מו"מ ישיר לסיום המבצע"

ר"מ מצרים בעזה: פועלים להפסקת האש