יותר מ-50 רקטות התפוצצו בדרום; נשלמות ההכנות לפעולה קרקעית

משעות הבוקר נתון העורף הישראלי לירי מאסיבי ברצועה, זאת אחרי שצה"ל הסכים לנצור את האש עד לסיום ביקורו של ראש ממשלת מצרים בעזה. במקביל, החל גיוסם של 16,000 חיילי מילואים - ופקודות המבצע בעומק השטח מועברות ללוחמים על ידי המפקדים. הצטרפו לשידור החי

מבצע "עמוד ענן" נכנס ליומו השלישי במטחים כבדים שנורו מהרצועה לעבר כל גזרת הדרום וחבל לכיש. כ-50 רקטות שוגרו לעבר ישראל משעות הבוקר, רבות מהן בזמן שישראל הסכימה להקפיא למשך שלוש שעות את פעילותה הצבאית ברצועה - שם ביקר ראש ממשלת מצרים, הישאם קנדיל.

בצה"ל מתקדמות ההכנות למה שמסתמן כפעולה קרקעית בעזה: 16,000 חיילי מילואים יגויסו בשלב הראשון, כשבמקביל החלו מפקדי היחידות הסדירות לעדכן את הלוחמים בפקודות למבצע. כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים שידור חי מיוחד מכל המוקדים בדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפקד חטיבת הצנחנים, אלוף-משנה אמיר ברעם, ערך תדרוך לחיילים באוגדת עזה ואמר להם: "אנחנו נמצאים כבר 48 שעות בתוך מבצע שידענו שיקרה בסופו של דבר. דיברנו עליו באימונים ובתרגילים. אין ספק שצריך לפעול. זו הסיבה שהתגייסנו והתאמנו".

בשעות הבוקר ספג בית מגורים ביישוב במועצה האזורית שער הנגב פגיעה ישירה של רקטה. איש מבין הדיירים במקום, שנשמעו להנחיות פיקוד העורף, לא נפגע - אולם למבנה נגרם נזק כבד. זמן קצר אחר כך התפוצצה רקטה אחרת סמוך לבית מגורים באשדוד. גם במקרה זה לא נפגע איש.

במהלך הלילה קיים צה"ל פעילות מאסיבית ברצועת עזה - ובסך הכל תקף 150 יעדים של ארגוני הטרור שם, באמצעות כלי טיס של חיל האוויר ובירי ספינות קרב של חיל הים. עד עלות השחר נשמר ביישובי הדרום השקט היחסי, שהופר - כאמור - במטחים כבדים.

"כתוצאה מהתקיפות המתמשכות והפגיעה במערכי השיגור ברצועת עזה, צומצם במהלך הלילה ירי תלול המסלול לעבר ישראל באופן משמעותי לכדי נפילות יחידות בשטחים פתוחים", נמסר מדובר צה"ל - שם ציינו גם כי בסך הכל, נפגעו מתחילת מבצע "עמוד ענן" יותר מ-450 מטרות טרור ברחבי הרצועה.

במסגרת הפעילות פגע חיל האוויר מה שהוגדר "מוקד פעילות טרור מרכזי בדרום רצועת עזה" - שלפי הפלסטינים, היה בניין משרד הפנים בחאן יונס. התקיפה התבצעה, לפי דובר צה"ל, "במטרה להעמיק את הפגיעה באתרי הפיקוד של חמאס". 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החליט הבוקר להיענות לבקשת קהיר ולהפסיק את הפעילות הצבאית ברצועה למשך שלוש השעות שבמהלכן יבקר בה ראש ממשלת מצרים, הישאם קנדיל. עם זאת, הובהר כי האש תישאר נצורה כל עוד לא יהיה ירי מהרצועה לשטח ישראל.

קנדיל יצא לרצועה בשליחות נשיא מצרים, מוחמד מורסי.  עם חברי המשלחת בראשותו נמנים גם שר הבריאות בקהיר וצוות יועצים שיציעו למארחיהם מחמאס ציוד, תרופות ומחוות תמיכה.

בהכנת הכתבה השתתפו מתן חצרוני, ניר דבורי, יואב אבן, גדעון אוקו ותמיר סטיינמן. 

מבצע עמוד ענן - עדכונים אחרונים:

2 טילים נורו לעבר תל אביב

אזעקה נשמעה באזור ירושלים

ברק אישר להרחיב את גיוס המילואים

חמאס פרסם סרטון: "ירי לכנסת הציונית"

הרמטכ"ל: חייבים להמשיך בלחץ

סוללה נוספת של "כיפת ברזל" תופעל

טורקיה: "מו"מ ישיר לסיום המבצע"

ר"מ מצרים בעזה: פועלים להפסקת האש