מאמץ להביא לרגיעה: מזכ"ל האו"ם מגיע לישראל

באן קי מון יגיע ביום שלישי הקרוב לארץ ויערוך סבב שיחות בניסיון לגבש הסכם הפסקת אש, שיביא את המבצע הצבאי ברצועה אל סופו. ליברמן למנהיגי מדינות: "לא נסתפק בהפסקת אש שתופר שוב בתוך שבוע-שבועיים"

מזכ"ל האו"ם מנסה לקדם הפסת אש (רויטרס)

ערב כניסת מבצע "עמוד ענן" ליומו השלישי מתגברים הניסיונות בקהילה הבינלאומית להביא את ישראל ואת חמאס להפסקת אש, שתשים קץ לסבב העימות הנוכחי. הערב נודע כי ביום שלישי הקרוב יגיע לארץ מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, לפגישות בירושלים וברמאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק נחושים להמשיך קדימה עם המבצע ולהחריף את התגובה הישראלית לירי הקטות, אך בעולם כבר מתחילים לגבש יוזמות שונות להפסקת אש.

מזכ"ל האו"ם יערוך בשבוע הבא סדרה של פגישות בקהיר, בירושלים וברמאללה במהלכן ינסה לקדם מתווה לרגיעה. במקביל, ארה"ב מפעילה לחץ על מצרים ועל טורקיה כדי שיפעילו את השפעתן על חמאס וירסנו את אנשי הארגון.  

גם נשיא צרפת פרנסואה הולנד מנסה להרגיע את השטח. הערב שוחח הולנד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם מנהיגי מדינות נוספים ובראשם נשיא מצרים מוחמד מורסי על ההסלמה בדרום ועל הדרכים למנוע הידרדרות.

נשיא צרפת מנסה להרגיע את השטח

במסגרת הניסינות של ישראל לקבל לגיטימציה בינלאומית או לפחות למנוע ביקורת על הפעולה ברצועה, שוחח במהלך היום שר החוץ אביגדור ליברמן עם עמיתיו מגרמניה, איטליה, בריטניה, צרפת, קנדה ובולגריה. הוא הבהיר כי "ישראל עושה ככל האפשר על מנת להימנע מפגיעה באזרחים חפים מפשע בעזה. זאת, בעוד שהירי של הפלסטינים מעזה מכוון לפגוע באוכלוסייה אזרחית בערי ישראל".

באשר למטרות המבצע אמר ליברמן כי "ישראל לא תסתפק בהפסקת אש שתופר שוב בתוך שבוע או שבועיים, אלא תייצר הרתעה שתמנע מהפלסטינים לחזור ולהפעיל טרור נגד ישראל".

מבצע בעזה - סיקור מלא:

הלם בתל אביב: "לא האמנו שזה יגיע"

שתי רקטות שוגרו לתל אביב

צפו: צה"ל משמיד עמדת שיגור בעזה

קריית מלאכי: 3 הרוגים בפגיעה ישירה

צה"ל לתושבי עזה: "התרחקו ממתקני חמאס"

השר ברק ללוחמים: "ייתכן והמטחים הכבדים יותר רק לפניכם"