צפו: רגעי הפחד בזמן האזעקה בתל אביב

הירי הערב לעבר העיר החזיר את התושבים לימי התקפות הטילים שירה סאדם חוסיין. בהיכל נוקיה תפסה האזעקה בהפתעה את ההמונים שבאו לחזות במשחק הכדורסל של מכבי תל אביב, ובשדרות רוטשילד מיהרו עוברי האורח להיכנס לבתי הקפה והמסעדות

שתי הרקטות שנורו הערב מעזה לעבר תל אביב, הכניסו לראשונה גם את תושבי ה"עיר ללא הפסקה" לתוך סבב ההסלמה מול ארגוני הטרור. סרטונים שצילמו תושבי העיר, שלא ספגה טילים מאז מלחמת המפרץ בשנת 1991, מתעדים את הבהלה והלחץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האזעקה נשמעה ברחבי תל אביב בשעה שבהיכל נוקיה נערכו למשחק הכדורסל של קבוצת מכבי תל אביב במסגרת היורוליג. הנוכחים, שאינם מורגלים בכך, נחרדו למשמע האזעקות ורבים נלחצו, כשהסדרנים במקום הכניסו אות כולם לתוך האולם שבהיכל.

גם בשדרות רוטשילד העמוסות באנשים, במיוחד בערב יום חמישי, הצפירה העולה ויורדת גרמה לעוברים ושבים למהר ולהיכנס לתוך בתי הקפה והמסעדות. הלחץ מהאזעקה הלא מוכרת אמנם גרמה למעט פאניקה, אך כולם פעלו על פי ההנחיות והרחוב נותר ריק מאנשים.

"תחושה של בלבול"

רונה, צעירה בת 23, ביקרה עם אביה בסניף בנק בתל אביב בעת ששמעה אזעקה עולה ויורדת. "פתאום שמענו את זה. כולם רצו למרחב המוגן ובדרך ניסו להתקשר, אבל לא הייתה קליטה. זה רק הכניס אנשים לפאניקה", סיפרה.

מניה, תושבת שכונת רמת אביב ג' שבצפון העיר, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט: "שמעתי אזעקה מבחוץ וכשפתחתי את הדלת ראיתי את השכנים יוצאים מהדירות. חלק מהשכנים התחילו לבכות ואחת מהם נפלה מרוב לחץ. אני הרגשתי בעיקר תחושה של בלבול כי לא האמנתי שזה באמת יגיע לכאן".

מבצע בעזה - סיקור מלא:

שתי רקטות שוגרו לתל אביב

צפו: צה"ל משמיד עמדת שיגור בעזה

קריית מלאכי: 3 הרוגים בפגיעה ישירה

צה"ל לתושבי עזה: "התרחקו ממתקני חמאס"

השר ברק ללוחמים: "ייתכן והמטחים הכבדים יותר רק לפניכם"