הלם בתל אביב: "לא האמנו שזה יגיע לכאן"

אזעקת האמת שנשמעה הערב בגוש דן השיבה את התושבים כ-20 שנים אחורה, לימי מלחמת המפרץ. ירי הרקטות התקבל שם בבלבול ובחרדה: "חלק מהשכנים התחילו לבכות ואחת מהם נפלה מרוב לחץ"

רגעי הבהלה בתל אביב (חדשות 2)

שתי הרקטות שנורו הערב לתל אביב שינו באחת את האווירה ב"עיר ללא הפסקה", שהתמודדה בפעם האחרונה עם מתקפת טילים במלחמת המפרץ ב-1991. אזעקת האמת תפסה רבים מהתושבים לא מוכנים והתקבלה בבלבול ובבהלה רבים, שהלכו וגברו כשהעומס על רשתות הסלולר גרם לשיבושים קשים בתקשורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מניה, תושבת שכונת רמת אביב ג' שבצפון העיר, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט: "הייתי בבית ופתאום שמעתי אזעקה מבחוץ. מיד הבנתי מה קורה. פתחתי את הדלת וראיתי את השכנים יוצאים מהדירות. רובם ירדו למקלט ואחרים נשארו בחדר המדרגות".

היא תיארה את החרדה שבה התקבל הירי לעבר העיר: "חלק מהשכנים התחילו לבכות ואחת מהם נפלה מרוב לחץ. למרות זאת, היו אנשים שקיבלו את זה בקור רוח יחסי. אני הרגשתי בעיקר תחושה של בלבול כי לא האמנתי שזה באמת יגיע לכאן. הלילה אלך לישון עם בגדים ואם יהיה גל פתוח ברדיו אשתמשו בו".

"הרגשנו שהחלונות בבית רעדו"

שיגור מעזה (AP)

רונה, צעירה בת 23, ביקרה עם אביה בסניף בנק בתל אביב בעת ששמעה אזעקה עולה ויורדת. "פתאום שמענו את זה. כולם רצו למרחב המוגן ובדרך ניסו להתקשר, אבל לא הייתה קליטה. זה רק הכניס אנשים לפאניקה", סיפרה.

אלעד, תושב בת-ים, הופתע גם הוא למשמע קולות הסירנות: "בהתחלה לא היה ברור אם זו אזעקת אמת או לא, אבל הבנו שכן ברגע שפתחנו את החלון. סבתא שלי נלחצה מאוד ונכנסו לממ"ד. אחרי כמה שניות היו כמה קולות נפץ רמים והדף שהורגש שהחלונות בבית רעדו. הבנו שזה נפל ממש קרוב אלינו".

מבצע בעזה - סיקור מלא:

שתי רקטות שוגרו לתל אביב

צפו: צה"ל משמיד עמדת שיגור בעזה

קריית מלאכי: 3 הרוגים בפגיעה ישירה

צה"ל לתושבי עזה: "התרחקו ממתקני חמאס"

השר ברק ללוחמים: "ייתכן והמטחים הכבדים יותר רק לפניכם"