הערכות במערכת הביטחון: הירי מעזה לישראל ייגבר במהלך הלווית ג'עברי

גורמי ביטחון מעריכים הבוקר כי במהלך הלוויות מפקד חמאס ג'עברי הירי לעבר לישראל יגבר. במקביל, בצה"ל ציפו שהפלסטינים ישגרו יותר רקטות עד כה: "הם נפגעו קשות". הלילה תקפו כלי טיס של חיל האוויר כמאה מערכי שיגור של ארגוני הטרור בעזה. צפו בתיעוד

הלילה הראשון של המבצע הישראלי בעזה "עמוד ענן" עבר יחסית ללא נפגעים ובצה"ל המשיכו את התקיפות במהלך הלילה. גורם במערכת הביטחון העריך הבוקר כי בעת הלוויית מפקד חמאס אחמד ג'עברי שתתקיים לערך בשעה 11:30 בעזה, צפוי להתגבר הירי על ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הם יוציאו שם את כל הזעם שלהם ואנו נערכים לכך", הסבירו הבוקר. במערכת הביטחון ציפו כי הפלסטינים ישגרו יותר רקטות עד כה. "זה מראה שהם נפגעו קשה", אמר גורם צבאי. במהלך הלילה הותקפו כמאה מערכי שיגור לטווחים בינוניים וארוכים.

במקביל, כלי טיס של חיל האוויר תקפו הלילה גם מספר חוליות מחבלים שעסקו בהכנות לביצוע ירי תלול מסלול. בנוסף, צה"ל תקף באמצעות כוחות שריון יעדי טרור ברחבי הרצועה. גורם צבאי אמר כי "המטרות שהותקפו אותרו על פי מודיעין מדויק ועל פי תכנון פרטני במהלך החודשים האחרונים".

דובר צה"ל: מוקדם לדבר על רגיעה, נערכים להיכנס קרקעית

דובר צה"ל תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי, אמר לתכנית הבוקר של 'רשת' כי התקיפות ברצועת עזה היו בגלים רצופים ומדויקים במשך כל הלילה. "יש תמרות עשן מעל כל עזה, אנו רואים פגיעה קשה בטילים ארוכי הטווח ויש לנו עוד עשרות מטרות לטווח הקרוב", הבהיר.

הוא סיפר כי יש גיוס מילואים נקודתי בינתיים למערכי פיקוד העורף. "הרמטכ"ל אישר גל תקיפה נוסף ואנחנו נערכים גם למבצע קרקעי אם נזדקק לו", ציין תת-אלוף מרדכי והוסיף: "מוקדם מאוד לדבר על רגיעה ואנחנו צופים שהיום יהיו עוד הרבה ניסיונות לפגיעה בנו".

מבצע בעזה - הסיקור המלא:

צפו: כך מתכוננים בעזה לשגר טילים לתל אביב

רה"מ: "צה"ל ערוך להרחבת הפעולה"

בעקבות החיסול: חשש מפיגועים ומחטיפות

צפו: כך חוסל אחמד ג'עברי

נועם שליט: "ג'עברי נהג כפושע מלחמה"

דובר צה"ל: "נערכים לפעולה קרקעית ברצועה"

הנחיות לתושבי הדרום בעקבות החיסול

הלם בחמאס: "מכה קשה, נפתחו שערי הגיהנום"

נסגר החשבון עם האיש שחטף את שליט

מפקד הזרוע הצבאית של חמאס חוסל