הסיקור שהפך לסיפור: כשהחדשות משתלבות בתחנות חייהם של אנשים

רוני דניאל משמש ככתב ופרשן צבא וביטחון בחברת החדשות מאז הקמתה. לאורך השנים סיקר אלפי אירועים ביטחוניים מהשטח - ונתקל במפקדים, חיילים ודמויות רבות ומגוונות. לרגל 20 שנה לחברת החדשות, דניאל חוזר לסיפור אחד שדיווח עליו - ושהפך למעשה לסיפור בהמשכים

השנה היא 1997, כשהמושג "רצועת הביטחון" עוד היה חלק מחיינו. סמוך לגדר בדרום לבנון נחתו כמה פגזי מרגמה. "התוצאה הייתה נוראית וקשה מאוד. גדעון וקנין הצלם שלנו עמד שם וצילם את המחזה הזה", משחזר רוני דניאל, שהיה יחד איתו בשטח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

5 שנים אחר כך, לאחר שצה"ל כבר יצא מלבנון, נפתח מבצע "חומת מגן" בשומרון - וגם אותו סיקר דניאל במהלך שנותיו ככתב ופרשן לענייני צבא וביטחון בחדשות 2. "הלכתי אחרי מ"פ סיירת גולני, התאמצתי מאוד שלא לפגר אחריו", סיפר.

"בזמן ההליכה, הסתכלתי לצדי, ואז ראיתי מנשא שעליו הייתה רגל תותבת",שחזר דניאל. "שאלתי מה זה, ואמרו לי שזו הרגל של יואב המ"פ. עוד כמה שאלות, ואז הסתבר לי שיואב היה אחד הלוחמים שצילמתי ב-1997, כשהיה לוחם צעיר בסיירת של גולני".

"בעיניי, זה סוג של סיפור שיכול להתרחש לאורך שנים כשמכסים משהו מקרוב. אתה פוגש אנשים בכמה תחנות של חייהם - וזה בדיוק מה שמבטאת עבודה של שנים בחדשות", סיכם דניאל .