"לא האמנתי שבפעמים הראשונות שלי ידבוק בי איזשהו מזל רע"

במאי 2001 התחיל דני קושמרו להגיש מבזקי חדשות בערוץ 2. כבר בשידור הראשון שלו הוא נאלץ לדווח על פיגוע טרור, וכמה ימים אחר כך – על האסון באולמי "ורסאי". ובמהדורת 8 הראשונה שלו? אירע הפיגוע במלון "פארק". מגיש "אולפן שישי" משחזר את הרגעים הראשונים שלו בחברת החדשות, שהוכיחו שהמציאות חזקה מהכל

מגיש חדשות מתחיל לא בדיוק מייחל שבפעמים הראשונות שלו יצטרך להתמודד עם אירועים מורכבים ושהות ממושכת מול המצלמה, בלי הפסקות פרסומות ועם צורך לאלתר ולמשוך זמן. לרגל חגיגות 20 השנים לחברת החדשות, מגיש "אולפן שישי" והמהדורה המרכזית דני קושמרו, שהתחיל לעבוד בחברה כמבזקן במאי 2001, נזכר בשידורים הראשונים שלו באותו החודש - שהיו כולם מזירות פיגועים ואסונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחרי חודש של התמחות, הבוס החליט שאני כשיר כבר להגיש את המבזק הראשון בחיי בחדשות ערוץ 2", שחזר קושמרו. אלא שאותו מבזק נפתח כך: "שלום לכם, בוקר טוב. פיצוץ אירע לפני מספר דקות בקניון השרון בנתניה".

"יומיים-שלושה לאחר מכן, קיבלתי בפעם הראשונה בחיי משמרת לילה יוקרתית, מבזק חצות", סיפר. ומה קרה אז? "שלום לכם, אנחנו עם מבזק מיוחד. עשרות נפגעים באסון כבד מאוד בירושלים. 3 קומות של אולם האירועים ורסאי קרסו", הכריז קושמרו - במשמרת הלילה הראשונה שלו אי פעם.

"שידרתי את המהדורה בפעם הראשונה - והתרחש פיגוע גדול"

ואותו הדבר קרה גם בפעם הראשונה שהוא הגיש את מהדורת שמונה בערב, בחג הפסח: "הפעם הראשונה שהגשתי בשמונה הייתה במהדורה של ליל הסדר, כשכולם נמצאים בבית".

קושמרו היה זה שישב באולפן לאחר שמחבל מתאבד נכנס לארוחת החג במלון "פארק" בנתניה, פוצץ את עצמו - וגרם לאחד הפיגועים הגדולים ביותר שידעה המדינה. "אנחנו במבזק מיוחד בעקבות פיצוץ שהיה לפני כמה דקות סמוך למלון פארק בנתניה", פתח קושמרו את המבזק המיוחד.

כיום כשהוא כבר מגיש בכיר ומנוסה, הוא יודע להשלים עם המציאות הישראלית האכזרית-משהו: "אף פעם לא האמנתי שדבק בי איזשהו מזל רע. זאת המדינה שלנו שמתרחשים בה הרבה מאוד דברים מהסוג הזה, וזה התפקיד שלנו כמערכת חדשות - לשדר אותם".