אתם בחרתם: גלעד שליט הוא אישיות העשור שלכם

במסגרת פרויקט סיכום העשור של חדשות 2 באינטרנט ביקשנו מכם הגולשים לבחור את אישיות העשור שלכם בסקר שהתפרסם בדף האוהדים שלנו בפייסבוק. מבין עשרה מועמדים שהשפיעו כל אחד בדרכו שלו על אורח החיים שלנו במהלך עשר השנים האחרונות, אתם בחרתם בחייל החטוף גלעד שליט כאישיות העשור שלכם

לאחר חודש של סיכומים, הצבעות ומאבק צמוד בין המתמודדים הגיע הרגע להכתיר את אישיות העשור - שאתם בחרתם. גולשי חדשות 2 באינטרנט קבעו כי החייל החטוף גלעד שליט הוא אישיות המשפיעה ביותר בעשור האחרון. מלך הפופ מייקל ג'קסון זכה במקום השני במצעד ולמקום השלישי הגיע נשיא ארצות הברית וזוכה פרס נובל, ברק אובמה.

למקום הרביעי והמכובד הגיע נשיא המדינה שמעון פרס שהפך לאחרונה גם לאישיות מובילה ברשת האינטרנט לאחר שפתח ערוץ יו-טיוב משלו. מייסד הרשת החברתית "פייסבוק" מארק צוקרברג הגיע למקום החמישי במצעד אישיות העשור, ומיד אחריו דורג רוג'ר פדרר שהפך בעשור האחרון לגדול הטניסאים בכל הזמנים.

את הרשימה סגרו הרודן סדאם חוסיין, שהגיע למקום השביעי. במקום השמיני במצעד זכתה ראש ממשלת פקיסטן בנזיר בהוטו שנרצחה בפיגוע התאבדות, ולמקום התשיעי הגיעה הסנסציה הסקוטית סוזן בויל, שהצליחה לסחוף המונים בעזרת כישרון השירה המיוחד שלה. בסופה של הרשימה נמצאת לא אחרת מאשר המגישה אופרה וינפרי שהודיעה לאחרונה כי בקרוב תרד תוכנית האירוח שלה מלוח השידורים.

גם יוסי בובליל השפיע על העשור

במהלך החודש האחרון, גולשים רבים הציעו מועמדים שונים שלא נכללו בסקר, לקבלת התואר הנחשק של אישיות העשור. בין ההצעות בלטו ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ז"ל וחיילי צה"ל. אך היו מספר הצעות יצירתיות נוספות, מתאימות יותר ומתאימות פחות, לאישיות העשור שלהם.

גולשים רבים הציעו את עצמם כמשפיעים ביותר על העשור, והגולשת שלי טענה בנחרצות ש"בעלה המלך" הוא המתאים ביותר לקבלת התואר, עבורה לפחות. גולש אחר הציע את תושב שדרות הממוצע כאישיות העשור, כיוון שתושבי העיר "הולאמו בעשור האחרון להיות השכפ"ץ של המדינה".

הצעות מקוריות נוספות שלא נכנסו לסקר של חדשות 2 באינטרנט היו כוכב התוכנית "האח הגדול" יוסי בובליל, שחקן הכדורגל אבי נמני, הכוכבת מיילי סיירוס הידועה גם בשם האנה מונטנה, ואפילו הרב מאיר כהנא שלא נמצא איתנו כבר כמעט שני עשורים. תאמינו או לא אך אפילו בוב ספוג והמומינים זכו לתמיכה מסויימת בקרב הגולשים.

אנו רוצים להודות לכל מי שבחר והשתתף בסקר, והמשיכו לעקוב אחרי החדשות גם בעשור הבא.

חדשות 2 מסכם את העשור:

סיכום שנת 2003

סיכום שנת 2002

סיכום שנת 2001

אירוע העשור של ליאור פרידמן

אירוע העשור של תמר איש שלום

אירוע העשור של דני דויטש

אירוע העשור של דפנה ליאל

מהו אירוע העשור של שגיא בשן?

מהו אירוע העשור של עודד בן עמי ואהרון ברנע?

הזוגות הבולטים של העשור

האסונות המשמעותיים של העשור

החידושים וההמצאות של העשור

הנשים המשפיעות ביותר של העשור

הסיפורים שנגעו לליבנו

האירוע הכלכלי החשוב של העשור

הסיפורים המדהימים של העשור