40 התמונות הטובות ביותר בעשור

מי שהמציא את המשפט "תמונה אחת שווה אלף מילים" הוא לבטח צלם של רויטרס. סוכנות הידיעות הבינלאומית יצאה בפרויקט סיכום עשור משלה כשליקטה את 100 התמונות הטובות ביותר מהעשור שנגמר בעוד ימים ספורים. אנחנו בחרנו את 40 הטובות לטעמנו, ואין ספק שעבור כל תמונה, אפשר להגיד שהיא שווה לפחות אלף מלים

תיעוד נדיר הוא בין הדברים שאנו אוהבים מאד לחוות, הוא מאפשר לנו לחוש את הרגע שמתרחש באיזשהו מקום בעולם, למרות שאנחנו רחוקים ממנו מאות ואלפי קילומטרים. אירועים טרגיים דוגמת מטוס הקונקורד בצרפת שעלה באש וצולם שניות לפני שהתרסק ב-25 ביולי 2000, צילום התרסקות המטוס השני ב-11 בספטמבר 2001, תיעוד רגעיו האחרונים של צלם יפני שתיעד בעצמו את ההפגנות במיאנמר, ושניות לאחר מכן נורה ונהרג, תמונה שזכתה לאחר מכן בפרס פוליצר היוקרתי.

ישנם גם רגעים קצת יותר אופטימיים ומשמחים שתועדו, שבריר של שנייה שיישמר לנצח. כולנו היינו עם יוסיין בולט ומייקל פלפס ששברו שיאי עולם אחד אחרי השני באולימפיאדת בייג'ינג, התרגשנו עם קאפו כשנישק את גביע הזהב החלומי לאחר שניצח עם נבחרת ברזיל את גרמניה במונדיאל 2002, והרגשנו את הכאב בראשו של מטרצי לאחר שזידאן נגח בו בגמר המונדיאל בשנת 2006.

תיעוד אירועים פוליטיים כמו הפגנות המהפכה הכתומה באוקראינה או הפגנת החרדים כנגד סלילת כביש 6 במקום בו התגלו קברים עתיקים גם נכלל בקטגוריית הרגעים הבלתי נשכחים של העשור. כך גם אריאל שרון שתועד כשהוא רואה שחורות כשהגיע למתקן אדם במטרה לצפות בתרגיל צבאי, ותרנגול ההודו "ליברטי" שהפתיע את נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש. את התמונה חייבים לראות, בכדי להבין.

את ההסברים ניתן להמשיך ולפרוש כאן לאין שיעור, אולם נחזור על המשפט השגור בפי כולנו ושבכל פעם מוכיח שאכן הוא נכון, שתמונה אחת שווה אלף מילים. צפו במקבץ התמונות המדהימות של העשור של רויטרס.

 

רגע לפני שהעשור מסתיים, בואו לבחור את אישיות העשור שלכם!! הצביעו בסקר המפורסם בדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק

חדשות 2 מסכם את העשור:

סיכום שנת 2003

סיכום שנת 2002

סיכום שנת 2001

אירוע העשור של ליאור פרידמן

אירוע העשור של תמר איש שלום

אירוע העשור של דני דויטש

אירוע העשור של דפנה ליאל

מהו אירוע העשור של שגיא בשן?

מהו אירוע העשור של עודד בן עמי ואהרון ברנע?

הזוגות הבולטים של העשור

האסונות המשמעותיים של העשור

החידושים וההמצאות של העשור

הנשים המשפיעות ביותר של העשור

הסיפורים שנגעו לליבנו

האירוע הכלכלי החשוב של העשור

הסיפורים המדהימים של העשור