תמר איש שלום בוחרת את אירוע העשור שלה

במשך שנתיים ושלושה חודשים שהתה תמר איש שלום באירופה, תקופה שבמהלכה התאפשר לה לקחת חלק במציאות היומיומית האירופאית, ובמיוחד להסתכל מקרוב על אורח החיים בצל המשבר הכלכלי העולמי. "אני רוצה לספר לכם על איך תוך כמה חודשים אורח החיים האירופאי השתנה, ואין מדינה שמדגימה זאת טוב יותר מאשר בריטניה"

"אירוע העשור שלי הוא המשבר הכלכלי העולמי", מספרת מי שהייתה במשך יותר משנתיים שליחת חדשות ערוץ 2 לאירופה, תמר איש שלום, "אבל אני לא מתכוונת לספר לכם על הבורסות שנפלו או על תוכניות ההבראה הממשלתיות". תמר נזכרת כיצד לפני שנתיים החנויות התחרו ביניהן על מחירים אסטרונומיים, במסעדות היו מחמיצים פנים לסועדים שלא הזמינו לפחות שני בקבוקי יין, ובכלל ההרגשה הייתה שאף אחד בלונדון לא אוכל בבית, אלא כולם כל הזמן מבלים.

"השירות אגב היה גרוע, כי כולם הרוויחו כל הזמן כסף, ולא היה צריך להשתדל אפילו", מוסיפה תמר ואומרת שלונדון הייתה הלב הפיננסי של אירופה, מקום בו אלפי בנקאים עשו כסף קל, ואולי זו הסיבה שבעקבות המשבר, הנפילה הייתה כה חזקה, כל כך פתאומית.

את רגשותיהם של האנשים במהלך המשבר, השתמשה תמר בדימוי שכולנו מכירים. "דמיינו לכם את ישראל באמצע מערכה צבאית, כשכולם כל הזמן ליד הרדיו והטלויזיה" אומרת תמר ומיד מסבירה: "כשהמשבר הכלכלי החל, הייתה בבריטניה אווירה של בהלה לאומית, ולאחר מכן כולם היו עסוקים פתאום במלחמת הישרדות".

תמר ממשיכה לספר כי בניגוד לאורח החיים הבזבזני והמוחצן שלו היו רגילים הבריטים, פתאום החלה מגמה חדשה, וחסכונית. "העיתונים ייעצו לקוראים איך לבשל ארוחות חסכוניות בבית, איך להכין מתנות לחג במקום לקנות, ואפילו לימדו איך ליהנות מחופשה גשומה בבית במקום טיסה לחו"ל בקיץ".

תמר מציינת שלצד אורח החיים, השתנתה גם תפיסת העולם של הצריכה הבהמית מאחר והשוק החופשי ספג מכה קשה. אולם למרות זאת, תמר מבטיחה שכשהמשבר יחלוף המסעדות יתמלאו שוב. "כבר עכשיו הבנקאים חזרו לקבל בונוסים שמנים, אבל האומה הבריטית כמו כולם למדה לקח על המגבלות והסיכונים של הקפיטליזם", כך לדבריה.

 רגע לפני שהעשור מסתיים, בואו לבחור את אישיות העשור שלכם!! הצביעו בסקר המפורסם בדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק.   

חדשות 2 מסכם את העשור:

סיכום שנת 2003

סיכום שנת 2002

סיכום שנת 2001

אירוע העשור של ליאור פרידמן

אירוע העשור של דני דויטש

מהו אירוע העשור של שגיא בשן?

מהו אירוע העשור של עודד בן עמי ואהרון ברנע?

הזוגות הבולטים של העשור

האסונות המשמעותיים של העשור

החידושים וההמצאות של העשור

הנשים המשפיעות ביותר של העשור

הסיפורים שנגעו לליבנו

האירוע הכלכלי החשוב של העשור

הסיפורים המדהימים של העשור