פרויקט מיוחד: סיכום שנת 2005

סופת הוריקן קטלנית פוגעת בניו אורלינס, אפיפיור חדש נבחר בוותיקן ומחמוד אחמדינג'אד כובש את אירן. צפו באירועים הבולטים ביותר לפני 4 שנים, במסגרת הפרויקט המיוחד של חדשות 2 באינטרנט: "סיכום העשור"

במסגרת פרויקט "סיכום העשור" של חדשות 2 באינטרנט, אנו מציגים בפניכם בכל יום במהלך כל החודש את האירועים המרכזיים והבולטים בעשר השנים האחרונות. והפעם: סיכום שנת 2005.

ב-27 בינואר ציינו ברחבי העולם 60 שנה לשחרור מחנה אושוויץ בירקנאו. יומיים קודם לכן, בפעם הראשונה בהיסטוריה, התכנסה העצרת הכללית של האו"ם בניו יורק וערכה דיון מיוחד בנושא השואה.

ב-29 במרס הופתענו כולנו לראות את השחקן ריצ'רד גיר וראש ממשלת יפן גוניצירו קויזומי בריקוד ואלס זוגי. ב-2 באפריל נפרד העולם מהאפיפיור יוחנן פאולוס השני. 17 יום לאחר מכן נבחר היורש: בנדיקטוס ה-16.

הגביע הוא אדום

ב-9 באפריל מיסדו סוף סוף הנסיך צ'ארלס והנסיכה קמילה את אהבתם רבת השנים בטקס אותו החרימה אמו של צ'ארלס, המלכה אליזבת. ב-25 במאי, 21 שנים לאחר שהניפה בפעם האחרונה את גביע אירופה לכדורגל, עשתה זאת ליברפול שוב.

ב-14 ביוני הכריע בית המשפט לטובתו של מייקל ג'קסון, וזיכה את מלך הפופ מכל האישומים בפרשת התעללות הילדים באחוזתו.

באירן ובעולם כולו לא ישכחו את בוקר ה-25 ביוני. מנהיג חדש נבחר ברפובליקה האיסלאמית: מחמוד אחמדינג'אד שמו. שבוע אחר כך, ב-2 ביולי, נערך מופע הענק הלייב 8 - קונצרט רוק בהשתתפות כוכבי ענק על שמונה במות ברחבי העולם במקביל, למען צמצום העוני באפריקה.

ב-7 ביולי, בזמן שלונדון אירחה את ועידת ה-G8 ויום לאחר קבלת ההודעה על אירוח אולימפיאדת 2012, זעזעה סדרת פיגועי טרור ברכבת התחתית של הבירה הבריטית את שלוותם של אזרחי הממלכה.

ב-26 ביולי, לאחר מספר ניסיונות כושלים בשל תקלה בחיישן הדלק במיכל החיצוני של המעבורת, הצליחה נאס"א לשגר ולהנחית את מעבורת החלל דיסקברי. בסוף חודש אוגוסט, נהרגו כ-1,800 בני אדם כתוצאה מסופת ההוריקן קתרינה שהכתה בקרבת ניו אורלינס. מיליונים נוספים נשארו ללא קורת גג.

אנגלה עושה היסטוריה

יומיים לאחר מכן אירע אסון נוסף בעולם. כאלף מתפללים מוסלמים נרמסו למוות על גשר בדרך למסגד שיעי בבגדד, לאחר ששמועת שווא על פיגוע עוררה היסטריה המונית.

ב-21 בספטמבר עשתה אנגלה מרקל היסטוריה כשנבחרה לקנצלרית הראשונה של גרמניה. ב-8 באוקטובר רעידת אדמה קטלנית במיוחד שפקדה את חבל קשמיר, גבתה את חייהם של כ-80,000 פקיסטנים.

ב-19 באוקטובר נפתח משפטו של הרודן העירקי סדאם חוסיין ובחודש נובמבר בערה צרפת בעקבות "מרד הפרברים" שניהלו קבוצות מהגרים במחאה על עשורים של התעלמות, ניכור וריחוק מעין הציבור הצרפתי.