שגיא בשן מציג: אירוע העשור שלי

כתבנו בדרום בחר בקמפיין הבחירות של ברק אובמה כאירוע הבולט ביותר מבחינתו בעשור החולף. "כשהייתי בארה"ב ראיתי במו עיני איך התוכן מפנה את הבמה המרכזית לטובת הטכנולוגיה", הוא מסביר

במסגרת פרויקט "סיכום העשור" של חדשות 2 באינטרנט, אנו מציגים בפניכם בכל יום בחודש דצמבר את האירועים המרכזיים שעיצבו את עשר השנים האחרונות. כתבי חברת החדשות בחרו את האירוע הבולט ביותר מבחינתם בעשור החולף, והפעם: שגיא בשן.

"אירוע העשור שלי הוא ללא ספק בחירתו של ברק אובמה לנשיאות, או יותר נכון מערכת הבחירות שהובילה אותו לניצחון" מספר כתבנו בדרום. בשן, שדיווח ממערכת CNN בארה"ב במהלך הבחירות המקדימות, עדיין מתרגש כשהוא נזכר ברגעים ההם.

"בכל שנייה, בכל מקום בארה"ב, קורה משהו שקשור לבחירות", מסביר בשן. "המפיקים הראשיים, הם למעשה אלה שמוציאים את השידור והם שקובעים לפעמים את הסקופים. אם יש סקופ שלא הגיע לשידור -  הוא למעשה כאילו לא קרה".

את בחירתו מייחס הכתב לסקרים הרבים שפורסמו מדי ערב במהדורות החדשות, ולמעשה שילהבו את הצופים והצליחו להשפיע על דעת הקהל, באותו הרגע ממש. "ערבי הבחירות המשמעותיים שהתרחשו שם היו מבחינתי האירועים הכי מרתקים", מודה בשן. "שם נערכו בכל ערב, בשידור חי, הסקרים הכי אמיתיים שיש".

אירוע העשור הטכנולוגי - הבחירות בארה"ב

לדברי בשן, השימוש בטכנולוגיה במערכת הבחירות האחרונה בארה"ב היה יוצא מגדר הרגיל והביא למעורבות גבוהה ביותר של הציבור.

"אנשים ישבו צמודים למחשביהם האישיים וצפו בעקביות במהדורת החדשות", הוא נזכר. "כיוון שבכל מהדורה פורסם סקר חדש, הצופים בחרו ומיידית פורסמו התוצאות. זה היה ה פשוט מדהים ומרתק. אין ספק שמבחינתי, עקב היותי שם בתוך העניין הזה, זהו אירוע העשור הטכנולוגי שהוביל את ברק אובמה לניצחון, ולנשיאות ארה"ב".

רגע לפני שהעשור מסתיים, בואו לבחור את אישיות העשור שלכם!! הצביעו בסקר המפורסם בדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק.

אירוע העשור של ליאור פרידמן

אירוע העשור של דני דויטש