פרויקט מיוחד: סיכום שנת 2003

התרסקות מעבורת החלל קולומביה, פתיחת המלחמה בעירק וארנולד שוורצנגר פוצח בקריירה חדשה. בואו להיזכר באירועים הבולטים לפני 6 שנים, במסגרת הפרויקט המיוחד של חדשות 2 באינטרנט: "סיכום העשור"

במסגרת פרויקט "סיכום העשור" של חדשות 2 באינטרנט, אנו מציגים בפניכם בכל יום במהלך כל החודש את האירועים המרכזיים והבולטים בעשר השנים האחרונות. והפעם: סיכום שנת 2003.

ב-16 בינואר התמלאנו כולנו גאווה עם שיגורה לחלל של המעבורת קולומביה, בה היה גם האסטרונאוט הישראלי הראשון, אילן רמון. שבועיים לאחר מכן, במקום לקבל אותו ואת שאר חבריו בזרועות פתוחות, היינו עדים לאחד מהאסונות הנוראיים בשידור חי. המעבורת התפוצצה עם כניסתה לאטמוספירה וכל שמונת האסטרונאוטים נספו.

ב-21 במרס נפתחה המלחמה בעירק, כשבמקביל איימה מגיפת הסארס על העולם כולו. כשבועיים לאחר כניסת כוחות המערב לאימפריה של סדאם חוסיין, נכבשה בגדד לעיניי המצלמות.

בקהאם נוטש

 עולם הספורט גם כן סיפק לנו חדשות מעניינות לפני שש שנים. ב-18 ביוני הודיע דיוויד בקהאם, שחקן מנצ'סטר יונייטד, כי הוא עוזב ועובר לשורותיה של הקבוצה הספרדית ריאל מדריד.

בתחילת יולי מונה סילביו ברלוסקוני, ראש ממשלת איטליה, לנשיא התורן של האיחוד האירופאי. חמישה ימים לאחר מכן, מתו שתי תאומות סיאמיות באירן לאחר שניתוח שהיה אמור להפריד ביניהן נכשל.

באירופה בוודאי לא ישכחו בקרוב את חודש אוגוסט של 2003. על מנת להצטנן מהחום הכבד נהרו אזרחי היבשת לנהרות, השתכשכו במים הקרים, ואף פקדו בהמוניהם את הסופרמרקטים המקומיים - פשוט משום שרק שם פעלו מזגנים.

המחסל הפך למושל

באוקטובר נבחר בארה"ב מושל חדש ושרירי במיוחד למדינת קליפורניה. עד אז הכרתם אותו בעיקר כ"מחסל", אבל מ-2003 עונה ארנולד שוורצנגר בעיקר לשם אדוני.

חודש לפני שהסתיימה השנה היינו עדים לשורת אירועים בלתי נשכחים. ב-26 בדצמבר פקדה רעידת אדמה עוצמתית את אירן וגבתה את חייהם של כ-26 אלף בני אדם. בעירק נתפס הרודן סדאם חוסיין במחבואו על ידי הצבא האמריקני ונעצר. בקולומביה שוחררה קבוצת המטיילים שהתכוננה לצאת לטיול ב"עיר האבודה", ביניהם ארבעת הישראלים שנחטפו על ידי ארגון ה-ELN.

בדצמבר גם כבש הסרט "שר הטבעות שיבת המלך" את הצופים ברחבי העולם, ומאוחר יותר גם את טקס האוסקר עם זכייה ב-11 פסלוני זהב.

רגע לפני שהעשור מסתיים, בואו לבחור את אישיות העשור שלכם!! הצביעו בסקר המפורסם בדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק.   

סיכום שנת 2002

סיכום שנת 2001