דני דויטש מציג: אירוע העשור שלי

חזאי חדשות 2 מודאג מאוד משינויי האקלים בעשר השנים האחרונות, וממש ולא אופטימי לגבי העשור הבא. "המחסור במים מתוקים ומשבר המזון העולמי הם רק חלק מהשפעות מזג האוויר שימשיכו ללוות אותנו בעתיד", הוא מזהיר

במסגרת פרויקט "סיכום העשור" של חדשות 2 באינטרנט, אנו מציגים בפניכם בכל יום בחודש דצמבר את האירועים המרכזיים שעיצבו את עשר השנים האחרונות.


מבחינת החזאי דני דויטש, האירוע הבולט ביותר בעשור האחרון היה, כמה לא מפתיע - שינויי מזג האוויר. "העשור הזה הוכתר כחם ביותר מאז החלו למדוד ולעקוב אחר הטמפרטורות, ותופעות מזג אוויר חריגות נצפו בכל נקודה על הגלובוס", מסביר דויטש.

"חלק מההשלכות של ההתחממות הגלובאלית ושינויי מזג האוויר הם קרחונים שנמסים בקצב מדאיג, התחממות האוקיינוסים, שטפונות בקני מידה שלא הכרנו, שריפות ענק, בצורות ויובש במקומות בהם היה שפע של מים".

המגמה העולמית לא פסחה גם עלינו, מציין החזאי. "הרגשנו היטב את שינויי האקלים וההתחממות הגלובאלית, בעיקר בימי קיץ חמים הרבה יותר וחורפים יבשים באופן יחסים".

ומה יהיה בעתיד? דויטש לא אופטימי. "המחסור במים מתוקים ומשבר המזון העולמי הם רק חלק מהשפעות מזג האוויר שימשיכו ללוות אותנו בעתיד ושאיתם כולנו ניאלץ להתמודד", הוא מנמק.

רגע לפני שהעשור מסתיים, בואו לבחור את אישיות העשור שלכם!! הצביעו בסקר המפורסם בדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק