עודד בן-עמי ואהרון ברנע בוחרים את אירוע העשור שלהם

גם מגיש "שש עם" וגם שליח חדשות 2 לארה"ב משוכנעים שסדרת הפיגועים ב-11 בספטמבר הייתה ללא ספק האירוע הבולט של העשור. "נכפה על כולנו להתייחס לטרור כפי שמעולם לא נדרשנו לפני כן", מנמקים השניים את הבחירה

במסגרת פרויקט "סיכום העשור" של חדשות 2 באינטרנט, אנו מציגים בפניכם בכל יום בחודש דצמבר את האירועים המרכזיים שעיצבו את עשר השנים האחרונות. כתבי ומגישי חברת החדשות בחרו את האירוע הבולט ביותר מבחינתם בעשור החולף, והפעם: אהרון ברנע ועודד בן-עמי.

בבוקר ה-11 בספטמבר 2001 התעוררה ארה"ב למציאות חדשה. 19 טרוריסטים מארגון אל קאעידה, חטפו ארבעה מטוסי נוסעים גדולים, ושניים מהם רוסקו אל תוך מגדלי התאומים במרכז הסחר העולמי בניו יורק ומוטטו אותם. בפיגועים הקשים נהרגו יותר מ-3,000 בני אדם.

עולם אחר

עבור עודד בן-עמי, אותה מתקפת טרור היא ללא ספק האירוע המרכזי שידענו בעשור האחרון. "העולם השתנה בעקבות סדרת הפיגועים", מנמק המגיש את הבחירה. "נכפה עליו להתייחס אל הטרור כפי שמעולם לא נדרש לפני כן".

"העולם החופשי הבין בגדול את מה שמדינת ישראל הבינה הרבה מאוד שנים קודם לכן. העולם הבין שמאחר והטרור רע, מזיק, מטריד ומעל לכל משבש סדרי עולם, יש צורך להיערך אליו בשונה ממה שנערכים לכל תופעה אחרת", מדגיש בן-עמי. "בעקבות אותם פיגועים ניתן להגיד כי אנו חיים בעולם אחר, עידן אחר ותקופה אחרת".

גם מבחינת אהרון ברנע, אירועי ה-11 בספטמבר היו הרגעים הבולטים ביותר בעשור החולף. "זהו פיגוע שלא היה כמוהו: הוא הביא למלחמה של ארה"ב, מלחמה נחרצת ביותר בטרור העולמי הממומן על ידי האסלאם הקיצוני שהוא המבצע של הטרור הזה", מסביר שליח חדשות 2 לארה"ב.

לדברי ברנע, הפיגוע העלה את המודעות בארה"ב וגם בכל העולם החופשי לסכנה הגדולה של הטרור האסלאמי הקיצוני. "ללא ספק, זהו האירוע החשוב ביותר של העשור האחרון", הוא משוכנע.

רגע לפני שהעשור מסתיים, בואו לבחור את אישיות העשור שלכם!! הצביעו בסקר המפורסם בדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק.

אירוע העשור של ליאור פרידמן

אירוע העשור של דני דויטש