נבחרת החדשות מסכמת עשור: ליאור פרידמן בוחר באינטרנט

מגיש המבזקים של חדשות 2 ומומחה הגאדג'טים, ליאור פרידמן, בחר במהפכת האינטרנט אותה הוא מגדיר כ"דמוקרטיית המידע" - כאירוע העשור שלו. לדבריו, הכוכבות המהירה של סוזן בויל ונצחונו של אובמה בבחירות בארצות הברית הן רק דוגמאות לכוח הרב שיש לגולשים בעקבות השינויים הטכנולוגיים

במסגרת פרויקט "סיכום העשור" של חדשות 2 באינטרנט, בכל יום בחודש דצמבר נציג לכם את האירועים המרכזיים שעיצבו את עשר השנים האחרונות. כתבי חברת החדשות יספרו לנו מה היה אירוע העשור שלהם, נזכיר לכם את האירועים המרכזיים בכל שנה, ונפנק במצעדים שונים המשקפים בזווית ראיה מיוחדת את עשר השנים האחרונות. והפעם: אירוע העשור של מגיש המבזקים של חדשות 2, ליאור פרידמן.

אם תשאלו את ליאור פרידמן מהו האירוע המשמעותי ביותר בעשור האחרון, התשובה תהיה ללא ספק - "דמוקרטיית המידע". ליאור ממהר להזכיר לכל מי שהספיק לשכוח, את סוזן בויל שהפכה לסמל של מהפכת המידע בעיניו. הזמרת המבוגרת, שהייתה בעבר הבדיחה של כפר נידח בסקוטלנד הפכה תוך שבעה חודשים לאחד הפרצופים המוכרים בעולם, עם יותר מ-130 מיליון צופים ברשת.

לדברי פרידמן, בעקבות האינטרנט המהיר, מהפכת המידע והזמינות שלו, הגולשים והמשתמשים הפכו לקובעי התהליכים וסדר היום. כעת כל אדם שברשותו טלפון סלולרי או מצלמה יכול ליצור ולשתף אחרים במידע.

"בסוף שנת 2006 המגזין האמריקני "טיימס", בחר לשים תמונה של מראה על הכריכה, בכדי שהקוראים יבינו שהכוח נמצא בידיהם והם אלו שקובעים סדרי עולם ", מזכיר פרידמן. לדבריו, אירועים גדולים כמו ההתקוממות באירן, נחיתת האונס על נהר ההדסון, ואפילו נצחונו של ברק אובמה בבחירות, התאפשרו לא מעט בזכות האינטרנט והרשתות החברתיות.

האירועים האחרונים מסמלים עבור ליאור גם את המהפכה של העשור הבא. הוא מאמין שאם רק נהיה מעניינים מספיק, העולם כולו ירצה לשמוע את מה שיש לנו להגיד, ושהדמוקרטיה האמיתית היא לא בקלפי אלא בעכבר, במקלדת ובטלפון הסלולרי.

לפני שהעשור מסתיים, בואו לבחור את אישיות העשור שלכם!! הצביעו בסקר המפורסם בדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק.