פרויקט מיוחד: הסיפורים המדהימים של העשור

לא מעט תופעות יוצאות דופן חווינו ופגשנו בעשור האחרון. ניתן אף לומר שככל שאנו מתקדמים בשנים, מתרבות התופעות המוזרות הסובבות אותנו. ניסינו לסכם עבורכם מה היו הרגעים המפתיעים ביותר, ההזויים ביותר ויוצאי הדופן במיוחד שפקדו אותנו בשנים האחרונות, אולי כדי לקבל רק הכנה קטנה לקראת העשור הבא

במסגרת פרויקט "סיכום העשור" של חדשות 2 באינטרנט, בכל יום בחודש דצמבר נציג לכם את האירועים המרכזיים שעיצבו את עשר השנים האחרונות. כתבי חברת החדשות יספרו לנו מה היה אירוע העשור שלהם, נזכיר לכם את האירועים המרכזיים בכל שנה, ונפנק במצעדים שונים המשקפים בזווית ראיה מיוחדת את עשר השנים האחרונות. והפעם: הסיפורים המדהימים של העשור.

במקום הראשון במצעד החדשות שהדהימו אותנו במהלך העשור האחרון, זכה רובן נאו קורונאדו הספרדי כשבמרץ 2009 עשה היסטוריה כשהיה לגבר הראשון הנושא תאומים ברחמו. אם תשאלו כיצד הדבר אפשרי, ישנו הסבר מוצק למדי.

קורונאדו שנולד כאישה החל לעבור טיפולים הורמונאליים כדי להפוך לגבר, אך החליט לשמור על איברי הרבייה הנשיים שלו. ההחלטה להביא ילד מרחמו נפלה לאחר שחברתו לחיים ניסתה להיכנס להריון אך נתקלה בקשיים. שנה לפניו תומס ביטי האמריקני נכנס להריון בפעם הראשונה, מאז ילד שני ילדים.

פנים להחלפה

השתלת הפנים הראשונה בהיסטוריה בוצעה בשנת 2005 באיזבל דינואר מצרפת, שפניה הושחתו אחרי שהותקפה על ידי כלבה, ניתוח יוצא דופן הניצב במקום השני המכובד. הרופאים השתילו בפניה אף, שפתיים וסנטר, ואיזבל נאלצה להתרגל לעובדה כי האישה שאותה היא רואה במראה כל יום, זו למעשה היא.

מאז בוצעו בעולם השתלות פנים ספורות בלבד, אולם זוהי בשורה משמחת לכל אלו שאי פעם תהו אם יוכלו לצאת ביום מן הימים מן הבית ולהראות את פרצופם, או של מישהו אחר, בפומבי. אולם איזבל היא לא היחידה שקיבלה פנים חדשות. דניס אבנר האמריקני עבר 14 ניתוחים פלסטיים בפניו כדי להיראות כמו חתול, ובכך זכה במקום השלישי.

העולם נפרד מדולי

ובמקום הרביעי: בשנת 2003, תוצר השיבוט הגנטי הראשון בעולם, הכבשה דולי, הלכה לעולמה לאחר שלקתה במחלת ריאות. גופתה של דולי פוחלצה והוצבה במוזיאון המלכותי של סקוטלנד, באדינבורו. תופעת השיבוט תפסה תאוצה בשנות ה-2000 כאשר מאז דולי שובטו גם פרה, חתול והכלב סנופי.

במקום החמישי זכה ארנולד שוורצנגר, שבאופן מפתיע למדי, עשה הסבה מקצועית בשנת 2003. שוורצנגר זכה לשמות רבים במהלך הקריירה שלו, ה"אלון האוסטרי" בו זכה בשל פיתוח הגוף שעבר, ה"מחסל" עבור דמותו בסדרת סרטי "שליחות קטלנית", ולאחרונה דבק בו שם חדש, "הגוברנייטור", עבור העובדה שמאז 2003, שוורצנגר מכהן כמושל מדינת קליפורניה. ספק אם עד היום עדיין ישנם אנשים המתקשים להתייחס אליו כפוליטיקאי מן השורה.

יוסיין בולט נכנס לספרי ההסטוריה, וזכה במקום השישי במצעד, כשבאולימפיאדת בייג'ינג 2008 גמע בקלות יתרה את המרחק הקצרים באצטדיון האטלטיקה והשאיר את מתחריו פעורי פה, כשהוא מקפץ לו להנאתו ורוקד את ריקודי הניצחון שלו.

אף פעם לא התנשקה

במקום השביעי במצעד זוכה סוזן בויל בת ה-47 שעד לאפריל 2009, הייתה אישה אלמונית מובטלת ובודדה. הכל השתנה כשהגיעה בויל לאודישנים של "Britain's got talent" וסחפה אחריה, כמעט בלי להתכוון, את השופטים, הקהל והצופים. סיפורה האישי נגע ללב כולם והקליפ שלה, ביוטיוב, הפך לאחד הנצפים ברשת, דבר שהפך את האישה שהודתה שאף פעם לא זכתה בנשיקה של גבר, לכוכבת. הכל בזכות טרנד תוכניות הריאליטי שהציף אותנו בתחילת העשור והפך אנשים אלמוניים, לשיחת היום.

בשנת 2006, הפעלולן בסרט "קזינו רויאל" התהפך עם המכונית שבע פעמים, בטייק אחד. הפעלול ההיסטורי הזה שבר שיא גינס, וזכה במקום השמיני במצעד הסיפורים שהדהימו אותנו. הטייס וההרפתקן סטיב פוסט השלים בשנת 2005, לראשונה בהיסטוריה, טיסה סביב העולם ללא עצירות וללא תדלוק ביניים. המסע שאורכו 40,234 ק"מ הושלם תוך 67 שעות ו-2 דקות. אנחנו נשארנו פעורי פה, וזיכינו את פוסט במקום התשיעי.

במקום העשירי זוכה הפסל הגבוה בעולם העשוי משוקולד. הפסל שגובהו 6.33 מטר של עונג מתוק נבנה בניו יורק בשנת 2006 וזיכה את יוצריו בכניסה היסטורית לספר השיאים של גינס, ואותנו בפרצוף התוהה כמה זמן עמד הפסל על כנו, עד שנאכל.

אבל לפני שהעשור מסתיים, בואו לבחור את אישיות העשור שלכם!! הצביעו בסקר המפורסם בדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק.