תושבי דרעא: "הצבא פושט על הבתים"

בסוריה נמשכים הדיווחים על מעורבות הצבא בדיכוי המהומות. תושבי דרעא, "בירת ההפגנות", סיפרו לרשת "אל ג'זירה" כי חיילי הצבא פושטים על בתיהם. "ההרג נמשך", סיפרו

משתלטים על דרעא בכוח הזרוע: רשת "אל ג'זירה" מדווחת כי לפי עדויות מהצד הירדני של גבול סוריה-ירדן, העימותים הקשים בעיר, שאף קיבלו את הכינוי "טבח", נמשכים כל העת.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי הדיווח, כוחות הצבא הסורי לא רק יורים על מפגינים נגד שלטונו של בשאר אסד, אלא גם מבצעים פשיטות על בתי אזרחים. "מספר ההרוגים ממשיך לעלות", דיווחו תושבים בדרעא.

הדיווח על הפשיטות מגיע על רקע דיווחים שזורמים מ"בירת ההפגנות" לאורך היום, לפיהן כוחות נוספים של צבא וביטחון זורמים לפאתי העיר, על מנת לתגבר את הכוחות הנמצאים כבר בשטח. יחד עם זאת, אתרי אופוזיציה בסוריה מדווחים על כך שחלק מהחיילים החליטו לערוק מצבאו של הנשיא אסד.

התושבים: "נותקנו ממים וחשמל"

"הצבא וכוחות הביטחון מכתרים כל עיירה ועיר בחבל החוראן", מדווחים המפגינים. "נותקנו ממים ומחשמל. הם חושבים שכך הם יוכלו לעצור את המהפכה - אך אינם יודעים שהם רק מלבים אותה. החוראן לא ייכנע".

בתוך כך, גובר הלחץ הבינלאומי על סוריה. ארצות הברית הודיעה הבוקר כי היא משאירה בשגרירות בדמשק רק את אנשי הסגל הדיפלומטי, וקראה לכל יתר העובדים ומשפחותיהם לצאת מיד את המדינה. במקביל, נקרא שגריר סוריה בארצות הברית, עימאד מוצטפא לשיחת נזיפה במחלקת המדינה האמריקנית, בה הובעה בפניו מחאה רשמית על "השימוש באלימות נגד מפגינים בסוריה".

ואילו בתקשורת הטורקית דווח הבוקר כי השגריר הטורקי בדמשק, אומור אונחון, הוזמן לאנקרה ל"התייעצות שגרתית", על מנת לעדכן את הבכירים בטורקיה על ההתפתחויות בסוריה. זאת, לאחר שנועד עם ראש ממשלת סוריה עאדל ספר. 

אירן: לא מתערבים בענייניה של סוריה

במועצת הביטחון של האו"ם ייערך הערב דיון חירום בטיוטת הצעת החלטה שצפויה לגנות את סוריה על השימוש באלימות כלפי המפגינים. זאת, בעקבות בקשת נציגי המדינות צרפת, בריטניה, גרמניה ופורטוגל. 

שר החוץ הבריטי וויליאם הייג אמר היום כי במקביל לדיון במועצת הביטחון, פועלת ממשלת בריטניה יחד עם הקהילה הבינלאומית לבלום את האלימות של המשטר נגד המפגינים.

אירן הגיבה היום בחריפות להודעה האמריקנית בדבר הכוונה להטיל סנקציות על סוריה, וקראה לה להפסיק להתערב בענייניה של סוריה. "הטענות של הנשיא אובמה כי אירן מתערבת בענייניה של סוריה הן עניין בלתי מתקבל על הדעת", אמר הבוקר דובר משרד החוץ האירני ראמין מהמנפרסט. "האמריקנים צריכים לחזור בהם מההצהרות הללו".

"ההאשמות הללו הן חלק מלוחמה פסיכולוגית ותקשורתית שמנהל הממשל האמריקני נגד הרפובליקה האסלאמית במשך שנים", הוסיף מהמנפרסט.