המפגינים כותבים ברשת: "בשאר, זה לא הגולן - זה החוראן"

לא רק ברחובות - המפגינים הסורים מסתערים גם על הרשת: אירועי הדמים הבוקר בדרעא גרמו לגולשים הסורים ברשתות החברתיות למתוח ביקורת חריפה על מעורבות הצבא בהפגנות נגד המשטר. "ציפינו 40 שנה כדי לראות את החיילים פונים לגולן ולא לחוראן", כתב אחד הגולשים. "שאללה יהיה עם סוריה. הם יורים על כל אחד ברחוב"

מפגינים בסוריה. רוצים שינוי (חדשות 2)

 

 

 

המפגינים נגד משטרו של בשאר אסד בסוריה פעילים ברשתות החברתיות, לא פחות מאשר ברחובות. כשם שאירע במצרים, גם בסוריה יצא גל המחאה מהאינטרנט - ומגיע בימים אלו ברשת לשיאו, כשמרבית המידע הזורם מן המדינה מגיע הודות לתושבי הערים המעדכנים את דפיהם ברשתות החברתיות בסרטוני וידאו, תמונות וסיסמאות מחאה.

בוקר הדמים בדרעא הבוקר, בו נהרגו לפי שעה יותר מ-13 בני אדם ונפצעו עשרות, שב ועורר דיון סוער ברשתות החברתיות בעניין תפקידו של הצבא הסורי בדיכוי המהומות. הגולשים הסורים הביעו מחאה חריפה כלפי מעורבות הצבא ואחריותו למותם של אזרחים סורים.

"יישפך היום דם רב ברחובות", כתב אחד הגולשים הסורים בדף הטוויטר שלו. "שאללה יהיה עם סוריה. הם (החיילים) יורים על כל אחד, ועל כל אדם שהם רואים שצועד ברחובות. לא נותרה בהם טיפת אנושיות". אחד הגולשים שהעלה קטע וידאו מפלישת הצבא הסורי, הבוקר לדרעא, נשמע אומר בתיעוד: ""החיילים הסורים הללו...במקום להילחם בגולן - הם נלחמים בעם שלהם. תמות נפשי עם דרעא".

"היכן השכל הישר?? היכן המצפון??"

"על תושבי דרעא הם (החיילים) יורים??? על דורשי החופש??? היכן השכל הישר?? היכן המצפון?", כתב גולש באחד מדפי המחאה שנפתחו נגד משטרו של אסד בפייסבוק. "ציפינו 40 שנה כדי לראות אותם פונים לגולן ולא לחוראן", כתב גולש אחר.

"זהו החוראן, לא הגולן, יא בשאר!", זעק גולש אחר בפייסבוק, במחאה על כניסת כוחות הצבא לדרעא. "הביטו וראו את ידיו של הבוגד...האם זוהי ה'רפורמה' שלכם..??".