סוריה: אש חיה נורתה לעבר מפגינים

למרות ניסיונותיו של הנשיא בשאר אסד לפייס את עמו, המחאה בסוריה לא שוקטת והמפגינים ממשיכים למלא את ככרות הערים. העיר השלישית בגודלה במדינה הצטרפה השבוע להפגנות והבוקר נורתה אש חיה לעבר המפגינים. על פי הדיווחים, 4 בני אדם נהרגו היום בהפגנות

כוחות הביטחון הסוריים פתחו היום פעם נוספת באש חיה לעבר מפגינים, במטרה לדכא את המחאה הגוברת נגד הנשיא בשאר אסד. מדובר בעיר האחרונה שהצטרפה למחאה, העיר חומס.

עדי ראייה מסרו כי עד שעות הצהריים הפכה העיר ל"עיר רפאים", כשהחנויות, שווקים ובתי הספר נסגרו. על פי הדיווחים, ארבעה בני אדם נהרגו היום בהפגנות, בנוסף ל-17 שנהרגו בעיר בת 700 אלף התושבים ביום ראשון בלילה.

המפגינים "ערפו" את ראשו של אסד

ומי שמחפש עוד שיאים שנשברו בגל המחאה הנוכחי נגד השלטון ימצא שיא כזה בתיעוד וידאו שהופץ בכלי התקשורת המזוהים עם המפגינים, ומראה כיצד עשרות בני אדם גוררים פסל שהופל בעיר, ככל הנראה של נשיאה הקודם של סוריה חאפז אסד, ועורפים את ראשו.

האירוע עצמו, על פי דיווח המפגינים, התרחש שלשום בדרעא - "בירת ההפגנות" נגד משטרו של אסד. לפני כחודש הופל בעיר פסל אחר של חאפז אסד, וכעת טוענים המפגינים כי מדובר בפסל נוסף. אך הפעם, בשונה מהמקרים הקודמים, מתועדים עשרות מפגינים גוררים את הפסל ברחובות העיר כשהם בועטים ומכים במקלות את ראשו של הפסל. לבסוף, ראשו נעקר מן המקום - לקול תשואות ההמונים. שני מפגינים מתועדים אוחזים בראשו של אסד ומנפצים אותו אל הקרקע מספר פעמים.