צפו: עורפים את ראש הפסל של אסד

המפגינים רוצים את ראשו של נשיא סוריה - ועכשיו הם מוכיחים זאת מול המצלמה: תיעוד וידאו חדש מהעיר דרעא מראה כיצד גוררים ברחובות את אחד הפסלים שהופלו בעיר ומכים בראשו עד שהוא מופרד מן הגוף. לאחר מכן מטיחים המפגינים את ראש הפסל בכביש. כך זה נראה

גלי המחאה והזעם נגד משטרו של נשיא סוריה בשאר אסד שוברים שיאים חדשים: תיעוד וידאו חדש שמופץ בכלי התקשורת המזוהים עם המפגינים, מראה כיצד עשרות בני אדם גוררים פסל שהופל בעיר, ככל הנראה של נשיאה הקודם של סוריה חאפז אסד, ועורפים את ראשו.

האירוע עצמו, על פי דיווח המפגינים, התרחש שלשום בדרעא - "בירת ההפגנות" נגד משטרו של אסד. לפני כחודש הופל בעיר פסל אחר של חאפז אסד, וכעת טוענים המפגינים כי מדובר בפסל נוסף. אך הפעם, בשונה מהמקרים הקודמים, מתועדים עשרות מפגינים גוררים את הפסל ברחובות העיר כשהם בועטים ומכים במקלות את ראשו של הפסל. לבסוף, ראשו נעקר מן המקום - לקול תשואות ההמונים. שני מפגינים מתועדים אוחזים בראשו של אסד ומנפצים אותו אל הקרקע מספר פעמים.

בינתיים, מדווח בסוכנויות הידיעות כי העימותים בין כוחות הביטחון למפגינים התחדשו במספר מוקדים ברחבי המדינה. על פי הדיווחים, נהרגו לפחות שמונה בני אדם בעיר חומס מאש כוחות הביטחון. "חומס בוערת", דיווחו אתרי אינטרנט המזוהים עם המפגינים.