תיעוד נדיר: כך מכים אנשי אסד את המפגינים

בדמשק ממשיכים להתעקש כי "גורמים עלומים" הם שאחראים לגל האלימות נגד המפגינים בערי סוריה, אבל צלם שהצליח לחמוק מעיני נאמניו של אסד הצליח לתעד מהו עונשו של מי שמתנגד לשלטון: 5 אנשי ביטחון מקיפים אותו ומכים אותו באכזריות באלות. כך זה נראה

המהומות בסוריה רק מחריפות. טנקים של הצבא מאגפים את הערים בניאס ודרעא אחרי יומיים של הפגנות עם הרוגים רבים. בדמשק התקיימו היום לראשונה הפגנות בקמפוסים של האוניברסיטה שגם בהן לפי הדיווחים נהרג אדם אחד לפחות, והאופוזיציה הסורית הודיעה כי היא נערכת להחרפת ההפגנות כבר מחר ולקראת סוף השבוע.

בינתיים, הטלוויזיה הסורית מקפידה שלא לשדר אירועים רגישים עבור הנשיא בשאר אסד, אבל לראשונה מאז פרוץ המהומות במדינה לפני כחודש - מצליחים הפעילים נגד השלטון לתעד בעצמם את מדיניות יד הברזל האלימה של חוליות "מפזרי ההפגנות" שמפעיל הנשיא נגד מתנגדיו.

קטע וידאו חדש ששודר בכלי תקשורת המזוהים עם המפגינים מספק הצצה נדירה להפעלת הכוח המופרזת של אנשי אותן חוליות - שפועלים בשטח כשהם לבושים בגדים שחורים, חלקם בבגדים אזרחיים, כשהם מתנפלים בתוך מוקדי ההפגנות על אזרחים ומכים אותם באלימות קשה, לעיתים עד מוות.

קטע הווידאו שלפניכם צולם בימים האחרונים מתוך מבנה בעיר דרעא שבחבל החוראן, שבחודש האחרון הפכה ל"בירת" המחאה שממנה מקווים הפעילים להביא להצלחת המהפכה המיוחלת.

בזמן ההתרחשויות, הקפיד הצלם להסתתר כדי שנאמניו של אסד לא יבחינו במעשיו - וכך הצליח לתעד את מעשי ההתעללות הקשים שביצעו באחד המפגינים שנתפס. הם נראים כשהם מקיפים מפגין השרוע על הכביש, כשלצדו גופה שאותה מיהרו לפנות מהמקום מהר ככל שניתן.

המפגין מתרומם - וחוטף מכות רצח

מצדו השני של הכביש נראים חבריהם לחוליה, שמשגיחים על השטח ומוודאים שאיש לא יפריע לתכנית הנקם שלהם. מסייע להם פעיל נוסף ש"מפטרל" ברחוב כשהוא עוטה כיסוי פנים ואוחז נשק דרוך, לכל מקרה של ניסיון לחבל במעשיהם.

אחרי שהחליטו כי הגיע העת לפעול, פנו כל אנשי החוליה לטפל במפגין הפצוע שככל הנראה ניסה להעמיד פני מת כדי לחמוק מידיהם. אלא שכעבור זמן קצר התגלה שהוא עדיין חי, ולאחר שניסה לקום על רגליו הם התנפלו עליו והכו אותו באלות ובבעיטות בכל גופו, עד שהוא נשכב שוב על הכביש ומתחנן על חייו.

זה הרגע שבו מסתיים התיעוד, כשהשאלה על מה עלה בגורלו של קורבן האלימות של בשאר אסד נותר אפוף מסתורין. קטע הווידאו מצטרף לשורה ארוכה של סרטונים שהופצו בימים האחרונים באינטרנט ומתעדים את האלימות הקשה שבאמצעותה מנסה אסד להיאחז בשלטון בסוריה. בחלק מהמקרים נראים נאמני הנשיא יורים אש חיה לעבר מפגינים, כשבמקביל ממשיכים בטלוויזיה הממלכתית לשדר תמונות של "אישים לא מזוהים" שכלאורה אחראים לגל האלימות ו"מאיימים על חיי האזרחים".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק