תיעוד: מכים מפגינים במסגד בדמשק

כלי תקשורת ערביים מדווחים כי לפחות 10 בני אדם נהרגו היום במהלך ההפגנות ברחבי סוריה. תיעוד וידאו חדש מהבירה דמשק מספק הצצה לאופן בו מנסים כוחות הביטחון לפזר ההפגנות במסגדים: מכות ואלימות. כך זה נראה

יום נוסף של הפגנות קשות בסוריה: כלי תקשורת ערביים מדווחים כי לפחות 10 בני אדם נהרגו ועשרות נפצעו בהפגנות שנערכו במספר ערים במדינה - ובהן לטקיה, דרעא, קמישלי, דמשק הבירה ופרבריה.

ההמונים נקראו לצאת ולהפגין מיד עם תום תפילות יום השישי, בעקבות קריאות שפורסמו באתרי אינטרנט המזוהים עם המחאה נגד משטר אסד. בשעות האחרונות התפשטו ההפגנות לכל רחבי המדינה, ולראשונה מאז פרוץ המהומות בסוריה - הגיעו גם למזרח המדינה, אזור שנחשב לשקט עד כה.

במקביל, ממשיכים לזרום תיעודי הווידאו מרחבי המדינה, ובהם תמונות קשות של האופן בו מפזרים כוחותיו של אסד את המפגינים. קטע וידאו חדש שהועלה היום לרשת, מתעד ניסיון פיזור הפגנה במסגד א-ריפאעי בבירה דמשק. בסרטון ניתן לראות את המוני המפגינים במסגד, כשלפתע נכנסים אליו כוחות ביטחון, חלקם לבושים בגדים אזרחיים, ומתעמתים עם המפגינים - עימות שגורם לפציעתם של רבים.

ועדת חקירה לאירועי דרעא

אתמול הורה הנשיא אסד להקים ועדת חקירה מטעם הממשל, לבדיקת האירועים האלימים בערים דרעא ולטקיה בשבועיים האחרונים. שלשום הבטיח אסד בנאומו בפני הפרלמנט הסורי כי הוא יקים בהקדם ועדה ש"תחקור ותעמיד לדין את האחראים למעשים", לדבריו.

הממשל הסורי ממשיך לדבוק בגרסה, לפיה הדיווחים מן המתרחש בשתי הערים מוגזמים ומופרכים. על פי הדיווחים בכלי התקשורת של המשטר, מי שגרם למותם של עשרות בני אדם - ובהם גם אנשי ביטחון באירועים, הן "כנופיות של פורעי חוק שיתנו על כך את הדין". גורמי אופוזיציה הביעו אמש אכזבה מנאומו של אסד, ומתחו ביקורת על כך שלא הודיע על ביטול חוקי החירום.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק