אלפים מפגינים בסוריה: "10 הרוגים ברחבי המדינה"

עם תום תפילות יום השישי יצאו ההמונים לרחובות בסוריה, וקוראים להפלת משטרו של אסד. רשת "אל-ערבייה": 10 מפגינים נהרגו עד כה מאש כוחות הביטחון. כלי התקשורת של אסד: צפויות היום הפגנות תמיכה בנשיא

"יום הזעם" בסוריה יצא לדרך: אתרי האינטרנט המזוהים עם מאבק המפגינים מדווחים בשעות האחרונות כי אלפי בני אדם צועדים במספר ערים במדינה - ובהן לטקיה, דרעא, קמישלי, דמשק הבירה ופרבריה. רשת "אל-ערבייה" מדווחת כי לפחות עשרה בני אדם נהרגו עד כה בהפגנות מאש כוחות הביטחון.

ההמונים נקראו לצאת ולהפגין מיד עם תום תפילות יום השישי. מנגד, הודיעו כלי התקשורת הסורים הרשמיים כי צפויות להיערך במהלך היום הפגנות תמיכה בנשיא אסד ברחבי המדינה.

מחלקת המדינה האמריקנית פרסמה הלילה אזהרת מסע לאזרחיה שלא להגיע לסוריה, וביקשה מאמריקנים הנמצאים כעת בסוריה לשקול את עזיבתם המידית.

ועדת חקירה לאירועי דרעא

נשיא סוריה בשאר אסד הורה אתמול להקים ועדת חקירה מטעם הממשל, לבדיקת האירועים האלימים בערים דרעא ולטקיה בשבועיים האחרונים. שלשום הבטיח אסד בנאומו בפני הפרלמנט הסורי כי הוא יקים בהקדם ועדה ש"תחקור ותעמיד לדין את האחראים למעשים", לדבריו.

הממשל הסורי ממשיך לדבוק בגרסה, לפיה הדיווחים מן המתרחש בשתי הערים מוגזמים ומופרכים. על פי הדיווחים בכלי התקשורת של המשטר, מי שגרם למותם של עשרות בני אדם - ובהם גם אנשי ביטחון באירועים, הן "כנופיות של פורעי חוק שיתנו על כך את הדין". גורמי אופוזיציה הביעו אמש אכזבה מנאומו של אסד, ומתחו ביקורת על כך שלא הודיע על ביטול חוקי החירום.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק