צפו: המפגינים בסוריה משחיתים את פסלו של אסד האב

אם מישהו עוד צריך היה עדות לעוצמת הזעם של המפגינים בסוריה, הוא יוכל לקבל אותה בתמונות הנדירות שפורסמו הלילה בכלי תקשורת המזוהים עם מחאת המפגינים: המונים מטפסים על פסלו של חאפז אסד, נשיאה הקודם של סוריה ואביו של הנשיא המכהן – מכים אותו במקלות ומנענעים אותו. כך זה נראה

 הצבא וכוחות הביטחון הסוריים נערכים הבוקר לאפשרות שההמונים ייצאו פעם נוספת לרחובות הערים ברחבי המדינה, להפגין נגד משטרו של הנשיא בשאר אסד. זאת, לאחר יום קשה של עימותים אמש, במהלכו נהרגו, על פי הדיווחים, עשרות בני אדם במה שנראה יום המחאה האלים ביותר בסוריה עד כה, מאז פרוץ המהומות.

הלילה פורסמו באתרי אינטרנט המזוהים עם מחאת המפגינים תמונות נדירות, בהן נראים המוחים בדרעא משחיתים את פסלו של הנשיא לשעבר ואביו של הנשיא המכהן, חאפז אסד. זאת, לאחר שמוקדם יותר השבוע דווח בכלי תקשורת סוריים כי פסלו של חאפז אסד הושחת בעיר. בתיעוד הווידאו יוצא הדופן נראים ההמונים עומדים על פסלו, מנענעים אותו ומכים בו במקלות. לאחר מכן נראים ההמונים משליכים אבנים - ונענים במטח אש כבד מצד כוחות הביטחון בעיר.

חיזבאללה ואירן מסייעים

אמש פורסמו גם קטעי וידאו המתעדים את המפגינים ברחבי המדינה גם תולשים כרזות עליהן התנוססה דמותו של הנשיא המכהן, בשאר אסד. התמונות לוו בקריאות "העם רוצה להפיל את השלטון", ו"אסד, לך יא עלאווי".

במקביל, מדווחים בימים האחרונים כלי תקשורת המזוהים עם האופוזיציה בסוריה, כי הנשיא אסד החליט להיעזר בשירותיהם של ארגון חיזבאללה ומשמרות המהפיכה האירניים. השבוע דווח כי אלפי פעילים אירניים ולבנוניים פועלים, חלקם בלבוש אזרחי, בערי המחאה בסוריה, ונוטלים חלק פעיל בדיכוי המרד - בין אם בירי אש חיה ובין אם במעצרים של מפגינים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק