נתניהו: "אי אפשר לרצות את כולם"

20 שרים, מומחים ונציגי המפגינים, אלה מי שצפויים לשבת ב"צוות רוטשילד", שאמור למצוא פתרון למשברים שהובילו למחאה החברתית. בראש הצוות: מנואל טרכטנברג

ראש הממשלה בנימין נתניהו הכריז הבוקר על הקמת "צוות רוטשילד", צוות של 20 שרים ומומחים שאמורים למצוא פתרונות למשברים שעוררו את המחאה החברתית. במהלך הצגת הצוות, הגיב נתניהו להתרחבות גל המחאה, אמש בהפגנות הענק ברחבי הארץ. "אי אפשר לענות לכל המצוקות, אבל נקיים דיאלוג אמיתי, נשמע את כולן וגם את הפתרונות המעשיים", הבטיח.

"צוות רוטשילד" אמור לגבש תכנית רחבת היקף להקלת הנטל על מעמד הביניים. פגישות הצוות יתקיימו במתכונת של "שולחן עגול" ובמהלך הדיונים, הכולל את נציגי המחאה, המגזר הפרטי, ההסתדרות והמעסיקים. עבודת הצוות תתמקד בארבעה תחומים: יוקר המחיה, הדיור, המיסוי והמלצות על שינויים מבניים שונים. את מסקנותיו יצטרך הצוות להגיש בתוך חודש.

בראש הצוות: מנואל טכטנברג

בראש הצוות יעמוד פרופ' מנואל טרכטנברג, יו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה וגם השרים כחלון, סער, שמחון, ישי, ארדן ומיסז'ניקוב ייקחו בו חלק. גורמים נוספים מטעם הממשלה יהיו מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי, סגנית השר גילה גמליאל ויוג'ין קנדל, ראש המועצה החברתית-כלכלית.

בנוסף, צפוי ראש הממשלה על מספר מומחים שימונו לוועדה. בין השמות שעשויים לשבת סביב השולחן העגול: פרופסור אבי בן בסט, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר, פרופסור פנינה קליין מאוניברסיטת בר אילן ופרופסור יוחנן שטסמן, לשעבר מנכ"ל הביטוח הלאומי.

דובר קדימה אמר בתגובה להסמכת הקבינט הכלכלי-חברתי לדון במחאה: "עבודה בעיניים. נתניהו מתעקש להוכיח שהוא שם פס על המחאה ומציע למפגינים עוד מאותו דבר במקום להבין שדרוש שינוי אמיתי. מי שהתעלם מ-150 אלף איש והעביר את חוק הוד"לים, מצפצף על 300 אלף וזורה חול בעיני הציבור. משולחן עגול של הידברות נותר שולחן שרים ארוך, חד צדדי ומנותק של ממשלה אטומה שממשיכה להונות את הציבור. נתניהו לא משנה את סדרי העדיפויות ולכן נתניהו צריך ללכת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת