היום: רה"מ יכריז על "צוות רוטשילד"

20 שרים, מומחים ונציגי המפגינים, אלה מי שצפויים לשבת ב"צוות רוטשילד", שאמור למצוא פתרון למשברים שהובילו למחאה החברתית. עיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי נתניהו צפוי להכריז על הצוות היום בישיבת הממשלה

היום בישיבת בממשלה צפוי ראש הממשלה נתניהו להכריז על הקמת "צוות רוטשילד", צוות של 20 שרים ומומחים שאמורים למצוא פתרונות למשברים שעוררו את המחאה החברתית. כתב "ידיעות אחרונות" איתמר אייכנר מפרסם הבוקר כי הצוות אמור לגבש תכנית רחבת היקף להקלת הנטל על מעמד הביניים.

פגישות הצוות יתקיימו במתכונת של "שולחן עגול" ובמהלך הדיונים, הכולל את נציגי המחאה, המגזר הפרטי, ההסתדרות והמעסיקים. עבודת הצוות תתמקד בארבעה תחומים: יוקר המחיה, הדיור, המיסוי והמלצות על שינויים מבניים שונים. את מסקנותיו יצטרך הצוות להגיש בתוך חודש.

בראש הצוות יעמוד שר האוצר שטייניץ וגם השרים כחלון, סער, שמחון, ישי, ארדן ומיסז'ניקוב ייקחו בו חלק. גורמים נוספים מטעם הממשלה יהיו מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי, סגנית השר גילה גמליאל ויוג'ין קנדל, ראש המועצה החברתית-כלכלית.

בנוסף, צפוי ראש הממשלה על מספר מומחים שימונו לוועדה. בין השמות שעשויים לשבת סביב השולחן העגול: פרופסור אבי בן בסט, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר, ראש הוועדה לתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה פרופסור מנואל טרכטנברג, פרופסור פנינה קליין מאוניברסיטת בר אילן ופרופסור יוחנן שטסמן, לשעבר מנכ"ל הביטוח הלאומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת