ראש הממשלה ביקש מאידלמן להפסיק שביתת הרעב

נתניהו נפגש הערב עם יו"ר הסתדרות הרופאים והפציר בו להפסיק את שביתת הרעב. אידלמן אמר כי הוא מעריך את פנייתו של ראש הממשלה, אך הוא ממשיך בשביתה. ביהמ"ש העליון קבע דיון נוסף בבג"ץ ליום שני הבא

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב במעונו עם יו"ר ההסתדרות הרפואית ד"ר ליאוניד אידלמן. נתניהו הביע דאגה לשלומו וביקש ממנו להפסיק את שביתת הרעב.

ד"ר אידלמן הביע הערכה לפנייתו של ראש הממשלה, אך הבהיר שלפי שעה הוא ממשיך בשביתת הרעב.

בתוך כך, בית המשפט העליון קבע דיון נוסף ליום שני הבא, אחרי שביקר בחריפות את התנהלות הרופאים.

ביניש לרופאים: אתם לא מעוניינים במו"מ

במהלך הדיון שנערך בבג"ץ מוקדם יותר היום, אמרה נשיאת בית המשפט העליון לנציגי הרופאים: "אתם לא יוצרים את הרושם שאתם באמת מעוניינים במשא ומתן".

הרכב של שלושה שופטי בג"ץ, אסתר חיות, יצחק עמית ובראשם הנשיאה ביניש, פתח את הדיון בעתירה שהוגשה בשם החולים על ידי עו"ד דוד פורר. העתירה קוראת לפעול להעברת הסכסוך בין האוצר לרופאים לבוררות כדי להביא לסיום השביתה. המדינה הביעה עד כה את תמיכתה בעתירה, אך הרופאים מתנגדים לה.

במהלך הדיון פנתה ביניש לנציגי הרופאים והעבירה ביקורת על התנהלותם. "מה שקרה בשבוע האחרון זה שאתם לא יוצרים את הרושם שאתם באמת מעוניינים במשא ומתן", ציינה נשיאת העליון. "הרושם הוא שהכוח מתבזבז על לחץ בדעת הקהל ולא על משא ומתן".

טרם כניסתו לדיון אמר יו"ר ההסתדרות הרפואית ד"ר ליאוניד אידלמן, כי מצבו טוב למרות שהוא שובת רעב כבר תשעה ימים. "אני קצת חלש פיזית, אבל נפשית מחוזק מיום ליום", ציין אידלמן. "האוצר שעדיין מנסה לחסוך על הבריאות צריך להבין - הגיעה העת לשנות את סדר העדיפויות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק