עיני נגד המחאה: "הם מסיתים נגדי"

זעמו של יו"ר ההסתדרות על פעילי הגרעין המייסד של מאהל המחאה - הולך וגובר. בריאיון מיוחד ל"תכנית חיסכון" הוא מביע תרעומת על סרטון שהופץ בגנותו ברשת, אומר כי דרישות ראשי המחאה אינן בנות יישום ומוחה על האופן שבו הם מתבטאים נגד ראש הממשלה: "זה לא מכובד"

אחרי שהתייצב מוקדם יותר היום לימינו של ראש הממשלה כשתקף את ראשי המחאה נגד יוקר הדיור והעניק לנתניהו רוח גבית להכריז על כך שאין בכוונתו לנהל איתם משא-ומתן, שב יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ומתרעם על האופן שבו מנוהל המאבק. בריאיון ל"תכנית חיסכון", בעקבות סרטון שהופץ בגנותו ברשת, הוא גם מאשים את הפעילים באוהלים בהסתה נגדו.

עיני הביע שוב תרעומת על התעקשותם של פעילי הגרעין המייסד של מחאת האוהלים שלא להציג דרישות ספציפיות לממשלה ואמר: "אני חושב שלבסוף צריך להביא תוצאה ולהיות ברור לגבי מה שצריך ומה שאפשר. ניתן להציג פתרונות. יש כאלה שהם ברורים, על המיסים בדיור".

על דרישתם של הפעילים לנהל משא ומתן מתועד אך ורק עם נתניהו עצמו, הביע יו"ר ההסתדרות זעם ואמר: "אני מאוד כעסתי כששמעתי במסיבת העיתונאים שהם פנו לראש הממשלה ואמרו – אנחנו נדבר איתך רק באמצעות מצלמות. ראש ממשלה מבחינתי זה לא איש אלא מוסד. אני לא הצבעתי לו. הוא נבחר ולא קיבל ירושה כמו בסוריה או מצרים. צריך לכבד את המוסד ואת האיש, גם אם חולקים עליו וחושבים שהוא לא בסדר. אם הוא לא בסדר, אפשר ללכת לקלפי ולבחור במישהו אחר".

"אסור לפספס, שלא נחמיץ את זה"

עיני מזהיר מפני האופן שבו מתבטאים ראשי המחאה. "הצורה גם שבה זה נאמר - 'אנחנו לא קוראים לך להתפטר, אנחנו נפטר אותך'. אני לא חושב שיש אזרח אחד במדינת ישראל שחושב שמחר בבוקר יהיה חינוך חינם מגיל אפס ועד לאוניברסיטה".

עם זאת, יו"ר ההסתדרות מביע חשש כי המחאה, שלדעתו מוצדקת בבסיסה, תנחל כשלון ותסב נזק בעתיד למעמד הביניים - במקום להועיל לו. "אסור לפספס את זה על הדברים האלה ובצורה הזו. המחאה היא צודקת. סוף כל סוף אנשי המעמד החלש ומעמד הביניים יצאו החוצה. זה לא קורה בכל יום, ואם חלילה נחמיץ את זה – ספק אם הם יצאו שוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת