מארגנת המחאה: כבר עכשיו - מדובר בניצחון

במשדר המיוחד של חדשות 2 אמרה אחת ממייסדות מאהל הדיור, סתיו שפיר, כי מעצם הצטרפות ההמונים אליה ואל שותפיה הושגה מטרתם. היא אמרה שתישאר בשדרות רוטשילד - עד שדרישות הציבור מהממשלה ייענו

מחאת הדיור עדיין לא הצמיחה פתרונות בשטח, אבל ראשיה – אלה שיצאו ראשונים והתמקמו באוהלים במרכז תל אביב – הכתירו כבר הערב את מאבקם בניצחון. במשדר המיוחד של חדשות 2 אמרה סתיו שפיר, אחת מראשי מאהל המחאה, כי בכוונתה להישאר בשדרות רוטשילד עד שבממשלה ייענו לדרישות שלה ושל חבריה למחאה.

בהתייחסה לכמות האנשים הגדולה שנהרה להפגנות אמרה שפיר: "אומנם לא יכולתי לדמיין את זה, אבל זה כנראה היה שם כי כולם קיוו לדבר הזה, אחרת זה לא היה קורה. היום ישבנו וריכזנו את כל הדברים שאנשים כתבו במאהלים ברחבי הארץ. קרה דבר מופלא כשגילינו שכולם כתבו את אותו הדבר כדרישות של מה שאנחנו נגיד היום".

על הדרישות הקונקרטיות שבכוונת הנהגת המחאה להציג אמרה: "בעצרת הקודמת צעקו כולם 'העם דורש צדק חברתי'. היום נסביר מהו צדק חברתי, לאן זה הולך – בבריאות, בחינוך, ברווחה ובדיור. הדברים הללו הם לא סוד וכולם יודעים אותם".

ההיענות הציבורית היא ניצחון בפני עצמו

כ"סיכום ביניים" של פעילותה עד כה, אמרה שפיר כי "מבחינתו כבר מדובר בהצלחה, בעצם העובדה שכל האנשים האלה נמצאים פה ומעצם העובדה שכל זה קורה ואנשים צועדים וגרים ברחובות כבר שבועיים וחצי. הציבור בוחר סוף כל סוף להגיד מהו החלום שלו לגבי איך שהוא רוצים לחיות".

שפיר התעקשה כי כל דרישות משתתפי המחאה מהממשלה ניתנות ליישום. "בריאות ציבורית בחינם היא לא כותרת גבוהה, וגם לא דיור בבעלות המדינה. חינוך שווה בעיר ובפריפריה בחינם הוא לא דרישה הזויה, אלא בדיוק מה שכל האנשים כאן רוצים".

באשר לשאלה עד מתי בכוונתה לשהות במאהל המחאה, השיבה שפיר: "אם הממשלה תהפוך את עורה, תשנה את השיטה הכלכלית ותבחר לקבל את רצון העם - כולם פה יהיו מאושרים. אני אהיה כאן עד מתי שנצטרך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת