החיפושים בנפאל נמשכים: "לא יודעים אם אור חי או מת"

כבר שישה ימים שמשפחת אסרף ניצבת בין ייאוש לתקווה במהלך מבצע החיפושים למציאת בנם שנעדר בנפאל. מסוקים סרקו ללא תוצאות את האזור בו נראה לאחרונה. "מקווים שיחזור, כל יום כזה מורט עצבים", אומרת אחותו

לאחר הקמת בית החולים הזמני בקטמנדו והסיוע בחילוצים מתוך הריסות הבתים, פתחה משלחת צה"ל בנפאל במבצע חיפושים אחר המטייל הישראלי אור אסרף, שנעדר בשמורת הלנגטנג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אביו של אור, פטריק, שטס לנפאל על מנת לעקוב מקרוב אחר המאמצים לאיתור בנו, עדכן כי כוחות ההצלה האזרחיים וצה"ל השקיעו מאמצים רבים במהלך היום. לדבריו, צוותי החילוץ הצליחו לצמצם משמעותית את האזור בו אור אמור לשהות.

"אני ממשיך לשמור על אופטימיות זהירה", אמר האב לחדשות 2. "כל עוד לא יוכח אחרת הילד בריא ובחיים, לכן כל כך חשוב להגיע לילד ולחלץ אותו. מסוקים זה שם המשחק".

"כולם עובדים קשה בשטח ואנחנו יודעים שלא יעזבו לפני שימצאו את אור", אמרה אחותו אלה. "באזור הזה היו, ועדין יש, לא מעט מפולות. מטיילים שונים שחולצו היום מהמסלול תושאלו ועזרו להבהיר את התמונה".

"זה היום שהשישי שאור לא נמצא ואנחנו לא יודעים אם הוא חי או מת", סיפרה אסרף. "אנחנו סומכים על המחלצים שיחזירו את אור הביתה. אנחנו אופטימיים ומקווים לטוב. אי אפשר לחפש בחושך כי זה מסוכן ומקשה למצוא אותו. בימים האחרונים אור היה בסכנת חיים עם כל יום שעובר. אנחנו מקווים שיחזור בקרוב הביתה. כל יום כזה מורט עצבים".

"סומכים על המחלצים". אור אסרף (פייסבוק)

יום החיפושים הסתיים ללא תוצאות

אסרף התייחסה גם לטענותיו של אביה, לפיהן אתמול לא נערכו חיפושים אחר אור בשל מחסור במסוק. "היינו מתוסכלים מהעובדה שלא היו מסוקים אבל אנחנו מודים לכל מי שעוזר לנו לקדם את העניין ולמצוא אותו כמה שיותר מהר", ציינה האחות. "הוא לא בתנאים אידאליים, לא ברור אם יש לו אוכל ושתייה".

18 מחלצים מפיקוד העורף עלו היום על מסוקים של הצבא הנפאלי, בניסיון לאתר את המטייל, שעקבותיו נעלמו מאז רעידת האדמה בשבת האחרונה. עם זאת, בתום יום החיפושים המטייל הישראלי עדיין מוגדר נעדר.

"מדובר בבחור, לוחם, שיצא לטרק ובזמן רעידת האדמה ניתק איתו הקשר", אמר מפקד משלחת צה"ל למחלצים, אל"מ יורם לרדו. "אנחנו מרכזים מאמץ למציאתו של אור אסרף במבצע משולב שלנו ושל הצבא הנפאלי. הקצנו 18 מחלצים וכל הכוח הזה טס לקיטוע מאוד מדויק".

"מעבר לשליחות המפעמת בכל אחד ואחד מאיתנו של הצלת חיים, אני מקווה שהמשימה הזאת תצליח וכולם יחזרו בשלום", ציין לרדו.