ביממה אחת: 15 ניתוחים מצילי חיים בבית החולים הישראלי

גאווה ישראלית בנפאל: הצוותים הרפואיים הצליחו לטפל במאות מקומיים שנפגעו ברעש האדמה. תרמילאים ישראלים הגיעו למקום על מנת לקבל טיפול, ויש גם סיבה לחייך: שלושה תינוקות בריאים נולדו עד כה במחנה

בית החולים בתנאי שדה שהקים צה"ל בבירת נפאל קטמנדו מתחיל לקצור פירות: עד כה טופלו במקום קרוב ל-300 מטופלים, מרביתם אזרחים מקומיים שנפגעו ברעש ההרסני, ולא זכו לטיפול רפואי ראוי עד כה, שישה ימים לאחר אסון הטבע שגבה את חייהם של יותר מ-6,200 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

רגעים מרגשים בנפאל (דובר צה"ל)

המשלחת הישראלית ביצעה ביממה האחרונה בלבד 15 ניתוחים מצילי חיים בתושבים שהובהלו למקום. שלוש לידות נרשמו עד כה במחנה, כולל לידה קיסרית שהסתיימה בהצלחה ובהתרגשות על ידי הצוות הישראלי שנמצא במקום. הלידה האחרונה התרחשה בשעות הבוקר לתינוקת בריאה במשקל 3.6 קילוגרמים, היא ואמה מטופלות כעת במקום על ידי צוות של חיל הרפואה.

בית החולים, נפאל (דובר צה"ל)

מוקדם יותר הובאו 15 מטיילים ישראלים למחנה של המשלחת, בליווי נציגי רפואה ופיקוד העורף. הם מצטרפים לתרמילאים ישראלים נוספים שמצאו במחנה מקום שבו הם יכולים להיבדק בעקבות פציעות קלות שספגו ברעידת האדמה. ארבעה מתוכם הגיעו יחד עם כוחות פיקוד העורף שיצאו במשימה מיוחדת להשבתם.

במקביל נמשכים בנפאל המאמצים לאתר ניצולים נוספים שייתכן שלכודים תחת ההריסות. ככל שחולף הזמן קטנים באופן דרמטי הסיכויים למצוא אנשים שהצליחו לשרוד את רעש האדמה. רק אתמול חולצו שני לכודים בבירה קטמנדו, שהובאו לטיפול רפואי בבית החולים הישראלי, שזוכה לשבחים רבים בתקשורת הבינלאומית.

בתוך כך, החיפושים אחר המטייל הישראלי אור אסרף, שנעדר באזור הלנגטנג, עלו מדרגה: היום נשלחו שני מסוקי חילוץ לאזור שבו נצפה לאחרונה, בניסיון לאתר אותו. אביו פטריק הגיע גם הוא למדינה, ובכוונתו לסייע יחד עם חבריו של בנו ליחידת אגוז בניסיונות הקדחתניים של אנשי ההצלה.