אחותו של אסרף: "שייתנו לו חיבוק חזק ממני"

נמשכים החיפושים אחרי אור אסרף, שנותר הישראלי היחיד שלא יצר קשר מאז רעידת האדמה. אביו פטריק טס לנפאל יחד עם כמה מחבריו של אור ליחידת "אגוז" כדי להגיע לאזור בו נראה לאחרונה. אחותו אלה: "זה מרגש שהם דואגים לו ורוצים לעזור"

אור אסרף בנפאל (באדיבות המשפחה)

נמשכים החיפושים בנפאל אחר הישראלי היחיד שלא יצר קשר מאז רעידת האדמה: פטריק אסרף, אביו של אור אסרף, יצא אמש לנפאל ביחד עם כמה חבריו של בנו לסיירת "אגוז" כדי לסייע בסריקות. משפחת אסרף מקווה כי המאמץ לאיתור הבן יצלח ומאמינה כי אור לא נפגע ברעש, שגרם למותם של למעלה מ-5,500 איש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחותו של אסרף, אלה, סיפרה הבוקר לחדשות 2 Online על המאמצים לאיתורו של אור ועל הלוחמים מאגוז שמצטרפים לחיפוש: "חברים טובים, הם דואגים לו. הם מרגישים חסרי אונים בבית ולכן הם הצטרפו. זה מרגש אותי ואמיץ ומקסים בעיניי שהם רוצים לסייע ולעזור בחיפושים - אני מקווה שהם יחזרו בשלום".

אלה הוסיפה כי המשפחה ביקשה מהחברים להעביר מסר לאור ברגע שיאתרו אותו: "שיגידו לו שאנחנו אוהבים אותו מאוד ודואגים, שייתנו לו חיבוק חזק ממני עד שאתן לו חיבוק בבית".

אתמול: מטיילת הודיעה שאור נראה בחיים

הצוותים הישראליים בנפאל מדווחים על בעיות מזג אוויר, שמקשות על טיסת מסוקים לאזורים המבודדים. שלושה ישראלים נוספים טרם חולצו מאזור הלנגטנג, אך מיקומם ידוע והמאמץ להחזירם לקטמנדו יימשך היום.

אסרף, חייל משוחרר בן 22 מלהבים, נלחם ונפצע בעזה במהלך מבצע צוק איתן. על פי המידע שנמצא בידי המשפחה, הרעידה תפסה אותו במהלך טרק באזור הלנגטנג. "שמענו שיש בחור שאמר שראה את אור, והיו כמה סיפורים כאלה אבל כל מי שראה אותו ראה אותו בטרק לפני רעידת האדמה, אין לנו עדויות למה שקרה אחרי הרעידה", אמרה אתמול אמו אורית לחדשות 2.

מטיילת בשם ליאור מלכא יצרה אתמול קשר עם אביו של אסרף וסיפרה לו כי פגשה מטייל אחר שראה אותו שעה לאחר שהורגשה רעידת האדמה. מדובר בפעם הראשונה שבה מגיעה אינפורמציה כלשהי בנוגע למצבו של אסרף מאז אירע אסון הטבע.

"אור פשוט נמצא שם בשטח וצריך להגיע אליו", אמרה אתמול האם בביטחון. "אין ספק בזה בכלל שהוא יצא עם אוכל, עם מים, באזור לא מסוכן. אין שום סיבה שלא ימצאו אותו חי ובריא ויביאו אותו בהקדם הביתה. הוא לא נפגע, לא היו מפולות בוץ מסוכנות, השטח לא קשה להליכה, הוא מאומן היטב". היא ציינה את חוסנו הגופני של אור ואמרה כי אינה חוששת מאלימות מצד המקומיים.

מאמצי החילוץ נמשכים

מאמצים לחילוץ ישראלים נוספים

"אנחנו רוצים כל הזמן לחשוב על תקווה ולא על ייאוש, פשוט מקווים ששלומו טוב", אמר אביו פטריק לפני שהמריא לנפאל. "הוא יכול לשרוד בתנאים כאלה, הוא לוחם ביחידה מובחרת, זה לא משהו שהוא לא מסוגל לעשות. עצם העובדה שעברו כמה ימים מאז האירוע בלי אות חיים זה קצת מכרסם, אבל אנחנו עדיין שומרים על אופטימיות. גם הצוותים בשטח וגם החמ"לים אופטימיים ביחס לזה שהם יגיעו אליו כי הוא היה באזורים שנפגעו פחות".

שלשום הגיעה אורית לאולם קבלת הפנים בנמל התעופה בן גוריון כשהיא מחזיקה שלט ועליו נכתב "מישהו ראה את אור אסרף?", ומספר טלפון מצורף. במראה קורע לב, היא עברה בין המטיילים ותחקרה אותם על מנת לנסות ולגלות מה עלה בגורל בנה. לדבריה, השיחה האחרונה עם אור נערכה ביום שישי האחרון, בטרם התרחשה רעידת האדמה.

צוותי החילוץ ינסו להגיע במהלך היום אל המטייל תום לנדאו, שנמצא לבדו בכפר הרוס בשם קאנגג'ין. קבוצה נוספת של 15 ישראלים נמצאת בכפר סייברובאסי, והמאמצים לחילוצם יימשכו היום. במהלך יום אתמול חולצו 15 ישראלים מהאזורים ההרריים במדינה לבירה קטמנדו, כולם היו במצב טוב מלבד שניים שהיו פצועים באורח קל.

ההערכה היא שיש כעת כ-30 ישראלים נוספים מחוץ לבירה, יש עימם קשר וחברות הביטוח מנסות לחלץ גם אותם במסוקים לבירה. בקטמנדו עצמה הם מגיעים לבית החולים הישראלי שהוקם על ידי צה"ל ומקבלים סיוע רפואי, ומשם הם ממשיכים את דרכם מחוץ למדינה דרך נמל התעופה בקטמנדו או דרך הקרקע, להודו, באמצעות מעט הכבישים שלא נפגעו.

בהכנת הידיעה השתתפו תמיר סטיינמן, ניר דבורי ואוהד חמו.