מנותק הקשר האחרון בנפאל: אור אסרף

צוותי החילוץ הישראליים הצליחו לאתר את כל המטיילים מנותקי הקשר מלבד אור אסרף בן ה-22. אמו, שהגיעה אתמול לנתב"ג כדי לברר מה עלה בגורלו, אמרה לחדשות 2 Online: "אני מקווה שיגיעו אליו במהירות"

רעידת האדמה ההרסנית בנפאל: אור אסרף (22) הוא המטייל האחרון המוגדר מנותק קשר מבין התרמילאים הישראלים ששהו במדינה בזמן אסון הטבע. צוותי החילוץ הישראלים שהצליחו ביממה האחרונה לאתר את יתר המטיילים שלא הצליחו ליצור קשר עם בני משפחותיהם, מרכזים כעת את המאמצים בניסיונות לאתר אותו בשמורה הלאומית לנגטנג שם נראה לאחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אסרף יצא ל"טיול הגדול" לאחר שחרורו מהשירות הצבאי, במסגרתו נפצע במהלך הלחימה במבצע צוק איתן בשכונת סג'עייה בעזה. בשיחה עם חדשות 2 Online סיפרה אמו אורית: "קיבלנו מידע שבמהלך הטרק פגשו אותו אנשים, כך שאנחנו יודעים פחות או יותר את הכיוון, כוחות החילוץ יודעים זאת ואנחנו מקווים שיגיעו אליו מהר".

"אור פשוט נמצא שם בשטח וצריך להגיע אליו", אומרת האם בביטחון. "אין ספק בזה בכלל שהוא יצא עם אוכל, עם מים, באזור לא מסוכן. אין שום סיבה שלא ימצאו אותו חי ובריא ויביאו אותו בהקדם הביתה. הוא לא נפגע, לא היו מפולות בוץ מסוכנות, השטח לא קשה להליכה, הוא מאומן היטב". היא ציינה את חוסנו הגופני של אור ואמרה כי אינה חוששת מאלימות מצד המקומיים.

"אנחנו רוצים כל הזמן לחשוב על תקווה ולא על ייאוש, פשוט מקווים ששלומו טוב", אמר היום אביו פטריק. "הוא יכול לשרוד בתנאים כאלה, הוא לוחם ביחידה מובחרת, זה לא משהו שהוא לא מסוגל לעשות. עצם העובדה שעברו כמה ימים מאז האירוע בלי אות חיים זה קצת מכרסם, אבל אנחנו עדיין שומרים על אופטימיות. גם הצוותים בשטח וגם החמ"לים אופטימיים ביחס לזה שהם יגיעו אליו כי הוא היה באזורים שנפגעו פחות".

אתמול הגיעה אורית לאולם קבלת הפנים בנמל התעופה בן גוריון כשהיא מחזיקה שלט ועליו נכתב "מישהו ראה את אור אסרף?", ומספר טלפון מצורף. במראה קורע לב, היא עברה בין המטיילים ותחקרה אותם על מנת לנסות ולגלות מה עלה בגורל בנה. "אני מודאגת - ציידתי אותו בטלפון לווייני, אבל הוא לא יצר קשר מאז רעידת האדמה. אני מנסה לברר עם כל אחד ואחד אם ראה את אור שלי. אני חוששת ומודאגת אבל אופטימית", סיפרה.

בני המשפחה בנתב"ג (חדשות 2)

לדבריה, השיחה האחרונה עם אור נערכה ביום שישי האחרון, בטרם התרחשה רעידת האדמה. "הגעתי לכאן כי אני מקווה שאחד מהצעירים שחזרו יכול למסור מידע ולעזור. ידענו מהצוות הרפואי שיש אנשים שמחפשים אותו", אמרה האם המודאגת. "במשרד החוץ סירבו לתת לי את רשימת השמות והטלפונים אז באתי בעצמי לכאן וכמה אנשים אמרו לי שראו אותו לפני רעידת האדמה".

האם הדואגת הביטה מהצד במשפחות המאושרות שמחבקות את יקיריהן - ולבה נחמץ. היא המתינה בסבלנות ואז ביררה עם הנוסעים האם ראו את אור. "אור הוא ילד אחראי, אני מאמינה שהוא נמצא במקום שאין בו קליטה, אחרת היה מתקשר אלינו", אמרה אורית. "אני מקווה לפגוש אותו בקרוב, אני מתגעגעת אליו".

בהכנת הידיעה השתתפו עזרי עמרם ותמיר סטיינמן.