השיבה מנפאל לארץ: "המחולצים כבר מתחילים לחייך"

טייס אל על, שעושה את דרכו מנפאל עם 216 ישראלים שחולצו, סיפר כי הנוסעים נרדמו מיד עם עלייתם. "כולם נראו מותשים מחוסר הוודאות והמראות הקשים, אבל עכשיו הפנים יותר נינוחות". אחד המחולצים סיפר: "היה לא קל, לא הצלחתי ליצור קשר עם ההורים - הם אפילו לא יודעים שאני על הטיסה"

"שמחים להביא את אזרחינו הביתה": מטוס אל על, שעל סיפונו נמצאים 216 אזרחים ישראלים שחולצו מנפאל, ינחת בישראל היום (שלישי) בשעות הצהריים. הקברניט דרור גורליק שוחח עם חדשות 2 Online תוך כדי הטסת המטוס, וסיפר על האווירה הטובה: "הנוסעים נראים יותר מאוששים ושמחים להיות בתוך המטוס ובדרך לישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש לנו על המטוס 216 מחולצים, מתוכם 16 תינוקות קטנים כולל שתי פגות. הם עלו למטוס באישון לילה, כולם נראו מותשים מחוסר הוודאות והמראות והחוויות שהם עברו. הם הגיעו למטוס ונרדמו כולם. עכשיו הם מתעוררים ומגישים להם ארוחת בוקר", אמר גורליק.

הטייס הדגיש כי מצב הנוסעים טוב: "ירדתי לא מזמן לראות מה שלום התינוקות הקטנים ולראות שאנחנו נותנים להם את השירות הנאות, יש לנו צוות רפואי שמלווה את הזוגות הצעירים עם הילדים הקטנים ועושה עבודה נפלאה". על השיחות הקצרות שניהל עם הנוסעים סיפר הקברניט: "מתחילים לראות יותר חיוכים ופנים יותר נינוחות ככל שהזמן עובר".

"אנחנו נרגשים ומרגישים שעשינו שוב משהו חשוב שמייצג את המדינה", הוסיף גורליק. "אנחנו, המטפלים, המחלצים וכל הצוותים מאוד שמחים להיות חלק מהאירוע הזה ולהביא את אזרחינו הביתה".

הנוסעים עולים למטוס, הלילה (משרד החוץ)

אחד המחולצים: "היה לא פשוט, היינו בחוסר וודאות"

גיא דקל, צעיר ישראלי שטייל בקטמנדו בזמן הרעידה הקטלנית, שחזר בשיחה מתא הטייס את מאורעות הימים האחרונים: "את הימים האחרונים העברנו בשגרירות ישראל בקטמנדו, הם אירחו אותנו שם במין עיר אוהלים. שם העברנו את הלילות כי זה אזור יחסית בטוח ושטוח. מאז הרעידה בכל כמה שעות חווינו אפטרשוקים - רעידות פחות חזקות מהראשונה אבל זה עדיין היה לא נעים".

דקל, שלא הצליח לשוחח עם הוריו בימים האחרונים לאחר נפילת הרשתות הסלולריות, הוסיף כי "היינו בשגרירות בחוסר וודאות לגבי המטוס, שבסוף הגיע לשמחתנו. מאז הרעידה הישראלים המשיכו להגיע לשגרירות בקטמנדו וחיכו עד הטיסה".

ההרס בנפאל, אתמול (רויטרס)

"היה לא פשוט שם, לא ישנו טוב בשגרירות כי היה לנו גשם בשני הלילות, וכל כמה שעות היהו רעשי משנה אז היינו צריכים לקום ולרוץ למחסה לאזור פתוח", הוסיף. "יש תחושה של הורדת מתח אחרי הימים שעברנו וחוסר הוודאות, וזה מאוד מרגיע להיות על המטוס של אל על. יש תחושה של הקלה שמאפשרת לאנשים להיות רגועים".

על הקשר עם המשפחה בארץ אמר: "הצלחתי לשוחח עם ההורים בערך שעתיים אחרי הרעידה הראשונה, אבל מאז לא הייתה קליטה - הם אפילו לא יודעים שאני על המטוס".