שליח חדשות 2 לנפאל: "נחתנו ואת פנינו קיבלה רעידת אדמה נוספת"

שליח חדשות 2 אוהד חמו נחת בנפאל, ותוך דקות רעדה שוב האדמה. הפאניקה של התושבים שנמלטו לעבר השטחים הפתוחים הורגשה מיד, כך גם ההתגייסות של רבים מהם לעזרה. חצר בניין השגרירות כבר הספיקה להפוך לעיר המקלט של הישראלים. דיווח מיוחד

פאניקה גדולה. נפאל, היום (רויטרס)

נחתנו קצת לפני השעה 9:30 בבוקר (ראשון), ואת פנינו קיבלה רעידת אדמה נוספת. הספקנו לרדת מהמטוס, צעדנו לכיוון היציאה מהטרמינל ואז התחילה פאניקה גדולה. מאות אנשים התחילו לרוץ מתוך המבנה לכיוון היציאות, כשהמטרה היא להגיע כמה שיותר מהר לשטח הפתוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

רעש חזק במיוחד (דפנה אטינג)

לכולם היה ברור שמדובר ברעש אדמה חזק במיוחד. אחרי שהאדמה הפסיקה לרעוד, עשינו את דרכנו לכיוון שגרירות ישראל. כבר בכניסה הבחנו במחנה האוהלים הענק שפתחו בחצר המקום שהפך לעיר מקלט לישראלים: כ-200 בני אדם שוהים שם עכשיו וביניהם גם אבות לתינוקות שנולדו במסגרת הליכי פונדקאות במדינה.

המשימה המרכזית עכשיו של צוות השגרירות היא ניהול רשימות הישראלים שיצרו קשר ואלו שנחשבים עדיין מנותקי קשר. כל המידע הזה מועבר למשרד החוץ - שם מוצלב המידע עם מידע נוסף שזורם מהמשפחות ומישראלים אחרים שכבר יצרו קשר עם בני משפחותיהם.

מניין ההרוגים באסון בנפאל כבר חצה את ה-2,260 בני אדם, ותושבי הבירה קטמנדו עובדים ללא הפסקה, לעיתים בידיים חשופות, בניסיון להגיע לניצולים או לגופות בין ההריסות. רעש האדמה הנוסף שהורגש הבוקר בבירה רק העלה את החשש לחייהם של עוד תושבים רבים.

מאמצי החילוץ נמשכים (רויטרס)

בערים מרוחקות מהבירה המצב חמור אף יותר - על פי הדיווחים, בחלקן אפילו לא החלו מאמצי החילוץ, והחשש לחייהם של התושבים שם רק הולך וגובר. תושבים רבים נותרו ללא קורת גג, העוני והייאוש הופכים לקשים יותר כשמסביב הכל קורס.