ברקת בריאיון ראשון לאחר שנבחר מחדש: "התמודדתי מול אנשים שרצו להשתלט על ירושלים"

יממה לאחר שזכה בקדנציה נוספת כראש עיריית ירושלים ולאחר הקרב הצמוד שניהל בבירה מול המתמודד מולו משה ליאון, ניר ברקת סיפר על תחושותיו לאחר קמפיין הבחירות המפרך: "ליברמן ודרעי הפעילו כוח פוליטי עצום ושיתקו אנשים. ירושלים היא משימת החיים שלי"

יממה לאחר שנבחר מחדש לראש עיריית ירושלים והקרב הצמוד בינו לבין מתחרהו הוכרע, ניר ברקת מרוצה - וגם מאשים: בריאיון ראשון לאחר הניצחון הפנה ברקת אצבע מאשימה כלפי אביגדור ליברמן ואריה דרעי, שהריצו מולו את משה ליאון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מה שעמד מולי זה קומבינטורים. קבוצת אנשים שרצו להשתלט על ירושלים", אמר. "שאף אחד לא יקל ראש במה שעמד מולנו. אני בחרתי לעבוד מול התושבים - והם (ליברמן ודרעי) בחרו לעבוד במערכת הפוליטית מאחורי הקלעים בסגירת עסקאות. אני מאמין בלשרת את כלל הציבור", האשים ברקת.

"במטה ליאון עבדו מאוד חזק על העסקנים המקומיים, שמשפיעים מאוד גם על הפריימריז של המפלגות. גם לליברמן וגם לדרעי יש כוח פוליטי מאוד גדול והם הטילו את כולו לשתק את האנשים, למרות שהציבור שלהם היה איתי. הם גרמו למצביעים לשבת על הגדר במקרה הטוב ובחלק מהמקרים לגרום להם לתמוך בליאון, בניגוד לרצונם".

"במערכת הבחירות הזו העניין לא היה של ציבור נגד ציבור אלא של עסקנים שניסו להשתלט לנו על העיר מהשיקולים הפוליטיים שלהם. כמעט שליש מהציבור החרדי הבין את העניין ולא תמך בליאון. אין שוני בין חלק מהציבור הכללי לבין חלק מהציבור החרדי שהבין שמישהו בא להשתלט על העיר", האשים.

היעד הבא של ברקת: ראשות הממשלה?

"הפעילו כוח פוליטי עצום". ליברמן ודרעי (חדשות 2)
לפני ברקת עומדות חמש שנים נוספות בראשות העיר ירושלים, שבסופן ימלא את התפקיד כעשור. האם היעד הבא של ראש העיר שנבחר לקדנציה שנייה הוא ראשות הממשלה? "משימת החיים שלי היא ירושלים. אנחנו עדיין רחוקים מלממש את הפוטנציאל שלה. אני מחויב לירושלים ולירושלמים ולא חושב על דברים אחרים", הבהיר.

לטענות שלפיהן בשנות כהונתו העיר נותרה מלוכלכת השיב ראש העיר הנבחר כי "עם מקרו טוב, אפשר לצלול גם למיקרו. אחרי שהשקענו בעצירת ההגירה השלילית ובשיפור איכות החיים ושינינו את המגמות האלה, נתעמק בשכונות. מדובר במשאבים שנועדו לשם שאנחנו מגדילים".